Ważna wygrana SPR Olkusz w Warszawie

     Piłkarki SPR Olkusz pononały na wyjeździe WKPR Wesoła Warszawa 25:28. Dzięki fantastycznej postawie w stolicy, gdzie „Srebrne Lwice” przez całe spotkanie kontrolowały przebieg meczu, nasze dziewczyny zajmują razem z MKS AZS UMCS Lublin ex equo pierwsze miejsce 1. Ligi Polskiej Piłkarek Ręcznych. Do końca sezonu pozostało już zaledwie 5 spotkań.

     W sobotnim spotkaniu Warszawianki, lekko mówiąc, były jedynie tłem dla dobrze dysponowanych Olkuszanek. Od pierwszych minut wiadome było która z drużyn zdobędzie tego dnia komplet punktów. W ekipie SPR-u najlepiej prezentowały się reprentantka reprezentacji narodowej juniorów Natalia Kolonko, młoda wychowanka olkuskiego klubu Laura Nawara, która rzuciła 4 bramki i pokazała, że mimo młodego wieku stanowi już pewny punkt drużyny oraz Julia Mrozowska. oraz wyżej wymieniona Natalia Kolonko. I tak wynik po pierwszej połowy spotkania wynosił 19:13.

     Po zmianie stron swoją bardzo dobrą dyspozycję w dniu dzisiejszym potwierdziły Natalia Kolonko oraz Julia Mrozowska, raz za razem nękając bramkarki WKPR Wesoła Warszawa celnymi rzutami, czy to z drugiej linii, czy ze skrzydła. Ostatecznie „Srebrne Lwice” zwyciężyły 25:28. Warto odnotować, że w starciu z Warszawiankami szczypiornistki SPR-u musiały sobie radzić bez wracającej do zdrowia po zabiegu kontuzjowanej nogi Pauli Masiuda.

     Następne ligowe spotkanie „Srebrne Lwice” rozegrają przed własną publicznością 24 marca o godzinie 17:00. Przeciwnikiem będzie drużyna UKS Varsovia Warszawa. Ekipa ze stolicy, która obecnie zajmuje miejsce w środku tabeli, już nie raz w tym sezonie napsuła „krwi” drużynom z ligowej czołówki. Serdecznie zapraszamy więc wszystkich kibiców do głośnego dopingu oraz przysłowiowego zostania ósmym zawodnikiem olkuskiej drużyny.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *