W Wolbromiu niepełnosprawny prowadził samochód… kijem

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Wolbromiu przeprowadzili niecodzienną interwencję. Do kontroli drogowej zatrzymali bowiem kierowcę, który był niepełnosprawny i prowadził samochód obsługując gaz, hamulec i sprzęgło… kijem.

W piątek 28 grudnia około godziny 23:10 na ul. Pod Lasem w Wolbromiu policjanci zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki BMW. Jakież było ich zdziwienie, kiedy zobaczyli, że kierowca prowadził auto… za pomocą kija. Mężczyzna trzymał go w ręku i operował nim gazem, hamulcem i sprzęgłem. Samochód mężczyzny w żaden sposób nie był bowiem przystosowany do używania przez osoby niepełnosprawne.

Kiedy funkcjonariusze sprawdzili mężczyznę w policyjnych systemach, to okazało się, że jest on poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu. Mało tego, 41-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem mechanicznym, albowiem dokument ten został mu zatrzymany przez policjantów za uprzednie popełnione przez niego przestępstwa i wykroczenia w ruchu drogowym. To zdarzenie na pierwszy rzut oka może wydawać się zabawne, ale warto mieć świadomość, że kierowca swoim zachowaniem mógł narazić na niebezpieczeństwo nie tylko siebie i pasażera, z którym podróżował, ale także innych uczestników ruchu drogowego.

źródło: olkusz.policja.gov.pl
zdjęcie przykładowe: pixabay.com

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *