W trakcie „majówki” w Powiecie Olkuskim doszło do 3 wypadków i 12 kolizji

Podczas weekendu majowego policjanci z Powiatu Olkuskiego odnotowali 3 wypadki drogowe i aż 12 kolizji. Przyczyną większości z nich było nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu oraz niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Bez tytułu - W trakcie "majówki" w Powiecie Olkuskim doszło do 3 wypadków i 12 kolizji

Do wszystkich trzech wypadków doszło 2 maja. Najpierw dwie osoby zostały ranne w wypadku drogowym, do którego doszło na Drodze Wojewódzkiej nr 794 w Trzyciążu. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierowca Audi, który jechał od Trzyciąża w stronę Wolbromia, najprawdopodobniej stracił panowanie nad pojazdem na łuku drogi, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w nadjeżdżającą Skodę. Kierowca i pasażerka tego samochodu zostali przewiezieni do Szpitala w Olkuszu. Na miejscu był także obecny technik kryminalistyki, który wykonał oględziny.

Do kolejnego zdarzenia doszło na skrzyżowaniu Dróg Wojewódzkich nr 783 i nr 794 w Wolbromiu, gdzie samochód osobowy uderzył w rowerzystę. Jego obrażenia na szczęście nie wymagały hospitalizacji i po przeprowadzonych badaniach w olkuskim szpitalu mężczyzna został zwolniony do domu. W Wolbromiu kierujący Oplem wjechał z kolei w Toyotę, której kierująca trafiła do szpitala. Policjanci wyjaśniają obecnie przyczyny i okoliczności wszystkich tych zdarzeń drogowych. Oprócz wspomnianych wypadków, w ciągu minionych dni olkuscy policjanci odnotowali łącznie aż 12 kolizji drogowych, w których na szczęście obyło się bez ofiar.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *