W trakcie „majówki” w Powiecie Olkuskim doszło do 3 wypadków i 12 kolizji

Podczas weekendu majowego policjanci z Powiatu Olkuskiego odnotowali 3 wypadki drogowe i aż 12 kolizji. Przyczyną większości z nich było nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu oraz niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Bez tytułu - W trakcie "majówki" w Powiecie Olkuskim doszło do 3 wypadków i 12 kolizji

Do wszystkich trzech wypadków doszło 2 maja. Najpierw dwie osoby zostały ranne w wypadku drogowym, do którego doszło na Drodze Wojewódzkiej nr 794 w Trzyciążu. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierowca Audi, który jechał od Trzyciąża w stronę Wolbromia, najprawdopodobniej stracił panowanie nad pojazdem na łuku drogi, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w nadjeżdżającą Skodę. Kierowca i pasażerka tego samochodu zostali przewiezieni do Szpitala w Olkuszu. Na miejscu był także obecny technik kryminalistyki, który wykonał oględziny.

Do kolejnego zdarzenia doszło na skrzyżowaniu Dróg Wojewódzkich nr 783 i nr 794 w Wolbromiu, gdzie samochód osobowy uderzył w rowerzystę. Jego obrażenia na szczęście nie wymagały hospitalizacji i po przeprowadzonych badaniach w olkuskim szpitalu mężczyzna został zwolniony do domu. W Wolbromiu kierujący Oplem wjechał z kolei w Toyotę, której kierująca trafiła do szpitala. Policjanci wyjaśniają obecnie przyczyny i okoliczności wszystkich tych zdarzeń drogowych. Oprócz wspomnianych wypadków, w ciągu minionych dni olkuscy policjanci odnotowali łącznie aż 12 kolizji drogowych, w których na szczęście obyło się bez ofiar.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *