W sklepie w Olkuszu sprzedawano podrobioną odzież wartą kilkadziesiąt tysięcy złotych

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu zabezpieczyli odzież z podrobionymi znakami towarowymi znanych firm, którą oferowano w jednym z olkuskich sklepów. Wartość towaru wyceniono na 24 tysiące złotych, a wciąż trwają ustalenia co do niektórych marek.

odziez podrobiona - W sklepie w Olkuszu sprzedawano podrobioną odzież wartą kilkadziesiąt tysięcy złotych

Policjanci z Referatu do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu uzyskali informację, że w jednym z olkuskich sklepów może być oferowana do sprzedaży nielegalna odzież renomowanych firm. Doniesienia te potwierdziły się, kiedy 23 maja mundurowi przeszukali pomieszczenia sklepu i znaleźli w nich odzież z podrobionymi znakami towarowymi. Przedstawiciel firm, których znaki towarowe zostały wykorzystane, potwierdził, że nie są to produkty autentyczne i złożył w Komendzie Powiatowej Policji w Olkuszu zawiadomienie w tej sprawie.

Obecnie funkcjonariusze ustalają straty, jakie poniosły firmy w wyniku tego nielegalnego procederu. Część zabezpieczonego towaru już wyceniono na kwotę ponad 24 tysięcy złotych. Warto jednak pamiętać, że kwota ta może być znacznie wyższa, gdyż co do pozostałych marek wciąż trwa ustalanie strat. Zgodnie z art. 305 ust. 1 ustawy Prawo własności przemysłowej: „Kto, w celu wprowadzenia do obrotu, oznacza towary podrobionym znakiem towarowym, zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie ma prawa używać lub dokonuje obrotu towarami oznaczonymi takimi znakami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

źródło: olkusz.policja.gov.pl

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *