W pierwszy dzień wiosny o bezpieczeństwie z olkuską policją

Pierwszego dnia wiosny, w ramach kampanii MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo … przez cały rok szkolny”, dzielnicowy i policjantka profilaktyki gościli w murach olkuskiej komendy młodzież ze Szkoły Podstawowej w Bukownie. Mundurowi rozmawiali o bezpieczeństwie i omówili zawód policjanta.

Pierwszy dzień wiosny zarówno dzieci, jak i młodzież określają jako nieformalne święto „Dnia Wagarowicza”. Funkcjonariusze tego dnia podejmowali działania profilaktyczne i prewencyjne, służące zapewnieniu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. W ten szczególny dzień funkcjonariusze gościli w Komendzie Powiatowej Policji w Olkuszu młodzież ze Szkoły Podstawowej w Bukownie. Spotkanie to było dla nich idealną okazją, żeby zapoznać się z pracą policjantów oraz ze sprzętem, który na co dzień używają. Młodym słuchaczom bardzo podobał się przedstawiany przez policjantkę profilaktyki sierż. szt. Marikę Guzik-Gajdę sprzęt i strój wykorzystywany podczas zabezpieczeń imprez masowych. Odważni i chętni uczestnicy przymierzali zaprezentowany ubiór.

20180321 091205 1 - W pierwszy dzień wiosny o bezpieczeństwie z olkuską policją

Tego dnia uczniowie mieli również niepowtarzalną okazję, żeby zapoznać się z tajnikami pracy policjanta oraz dowiedzieć się, jak wygląda codzienna służba funkcjonariuszy poszczególnych komórek i wydziałów. Dzięki temu mogli zweryfikować swoje wyobrażenia o wymarzonym zawodzie, a także dowiedzieć się czegoś więcej na temat umiejętności i predyspozycji koniecznych do jego wykonywania. Podczas spotkania młodzież chętnie słuchała dzielnicowego mł. asp. Pawła Chaberkę, który przedstawił się jako policjant pierwszego kontaktu ze społeczeństwem. Udzielał on informacji i odpowiedzi na zadawane przez młodzież pytania. W trakcie spotkania Policjanci poruszyli temat bezpieczeństwa na drodze i konieczności posiadania elementów odblaskowych. Przypomnieli także o zasadach bezpiecznego korzystania z internetu oraz zagrożeniach z nim związanych. Policjantka wyjaśniła czym jest cyberprzemoc, netykieta oraz przestrzegła przed niebezpiecznymi kontaktami z osobami poznanymi w sieci. Na koniec spotkania, aby usystematyzować informacje, jakie zostały przekazane uczniom podczas spotkania, został przeprowadzony konkurs. Młodzież poradziła sobie z nim bez problemu i w nagrodę otrzymała drobne upominki.

20180321 095700 - W pierwszy dzień wiosny o bezpieczeństwie z olkuską policją

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *