W pierwszy dzień wiosny o bezpieczeństwie z olkuską policją

Pierwszego dnia wiosny, w ramach kampanii MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo … przez cały rok szkolny”, dzielnicowy i policjantka profilaktyki gościli w murach olkuskiej komendy młodzież ze Szkoły Podstawowej w Bukownie. Mundurowi rozmawiali o bezpieczeństwie i omówili zawód policjanta.

Pierwszy dzień wiosny zarówno dzieci, jak i młodzież określają jako nieformalne święto „Dnia Wagarowicza”. Funkcjonariusze tego dnia podejmowali działania profilaktyczne i prewencyjne, służące zapewnieniu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. W ten szczególny dzień funkcjonariusze gościli w Komendzie Powiatowej Policji w Olkuszu młodzież ze Szkoły Podstawowej w Bukownie. Spotkanie to było dla nich idealną okazją, żeby zapoznać się z pracą policjantów oraz ze sprzętem, który na co dzień używają. Młodym słuchaczom bardzo podobał się przedstawiany przez policjantkę profilaktyki sierż. szt. Marikę Guzik-Gajdę sprzęt i strój wykorzystywany podczas zabezpieczeń imprez masowych. Odważni i chętni uczestnicy przymierzali zaprezentowany ubiór.

20180321 091205 1 - W pierwszy dzień wiosny o bezpieczeństwie z olkuską policją

Tego dnia uczniowie mieli również niepowtarzalną okazję, żeby zapoznać się z tajnikami pracy policjanta oraz dowiedzieć się, jak wygląda codzienna służba funkcjonariuszy poszczególnych komórek i wydziałów. Dzięki temu mogli zweryfikować swoje wyobrażenia o wymarzonym zawodzie, a także dowiedzieć się czegoś więcej na temat umiejętności i predyspozycji koniecznych do jego wykonywania. Podczas spotkania młodzież chętnie słuchała dzielnicowego mł. asp. Pawła Chaberkę, który przedstawił się jako policjant pierwszego kontaktu ze społeczeństwem. Udzielał on informacji i odpowiedzi na zadawane przez młodzież pytania. W trakcie spotkania Policjanci poruszyli temat bezpieczeństwa na drodze i konieczności posiadania elementów odblaskowych. Przypomnieli także o zasadach bezpiecznego korzystania z internetu oraz zagrożeniach z nim związanych. Policjantka wyjaśniła czym jest cyberprzemoc, netykieta oraz przestrzegła przed niebezpiecznymi kontaktami z osobami poznanymi w sieci. Na koniec spotkania, aby usystematyzować informacje, jakie zostały przekazane uczniom podczas spotkania, został przeprowadzony konkurs. Młodzież poradziła sobie z nim bez problemu i w nagrodę otrzymała drobne upominki.

20180321 095700 - W pierwszy dzień wiosny o bezpieczeństwie z olkuską policją

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *