W Olkuszu odnaleziono 400 zbiorników o pojemności 1000 litrów z nieznaną substancją

Jak informuje portal 112malopolska.pl, dziś o godzinie 9:30 przy ul. Tysiąclecia w Olkuszu, na terenie jednej z posesji, odnaleziono ok 400 zbiorników o pojemności 1000 litrów z nieznaną substancją.

Na miejsce natychmiast zadysponowano strażaków z powiatu olkuskiego, krakowskiego oraz Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego z JRG Oświęcim. Na miejscu trwają działania policji oraz wojewódzki inspektorat ochrony środowiska. Rzecznik Prasowy Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego st.kpt. Sebastian Woźniak uspokoił jednak, że nie doszło do rozszczelnienia.

Do podobnej sytuacji doszło 13 grudnia w Trzyciążu. Na antenie Polsat News wyemitowany został wówczas reportaż, z którego mogliśmy się dowiedzieć, że mieszkańcy od jakiegoś czasu skarżyli się na uporczywy zapach dobiegający z pobliskiego pustostanu. Po zbadaniu znaleziono w nim 80 beczek z niezidentyfikowaną substancją chemiczną. Na razie nie wiadomo czy te dwie sytuacje mają ze sobą jakiś związek. O dalszym rozwoju wydarzeń będziemy informować Państwa na bieżąco.

źródło: 112malopolska.pl
zdjęcie główne: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Olkuszu

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

3 thoughts on “W Olkuszu odnaleziono 400 zbiorników o pojemności 1000 litrów z nieznaną substancją

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *