W Olkuszu odbył się 14. Koncert Charytatywny Stowarzyszenia „Wszyscy dla Wszystkich”

W Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu odbył się 14. Koncert Charytatywny, z którego dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację dzieci i młodzieży. Coroczne wydarzenie organizowane jest przez lokalne stowarzyszenie na rzecz oświaty, kultury i pomocy społecznej „Wszyscy dla Wszystkich”.

koncert charytatywny olkusz 9 - W Olkuszu odbył się 14. Koncert Charytatywny Stowarzyszenia "Wszyscy dla Wszystkich"

Uroczystość rozpoczęła Prezes Stowarzyszenia „Wszyscy dla Wszystkich” Bogusława Sypień, która powitała licznie przybyłych gości, a także podziękowała artystom, instruktorom, wolontariuszom i członkom stowarzyszenia za ich całoroczną pracę. Następnie na scenie pojawili się młodzi aktorzy i wokaliści wraz z seniorami, którzy przedstawili autorski spektakl „Piosenka Sanatoryjna”, oparty głównie o piosenki Wojciecha Młynarskiego. Finałowy utwór „Róbmy swoje” wykonali natomiast na bis przy aplauzie widowni. Warto wspomnieć, że spektakl w reżyserii aktora i wykładowcy akademickiego Przemysława Kani został zrealizowany w ramach projektu TUON, czyli Teatru z Udziałem Osób z Niepełnosprawnościami 2019 oraz Teatru Seniora.

koncert charytatywny olkusz 4 - W Olkuszu odbył się 14. Koncert Charytatywny Stowarzyszenia "Wszyscy dla Wszystkich"

Jeszcze przed spektaklem na scenie pojawiła się jednak dziecięca i młodzieżowa grupa tańca nowoczesnego, która ćwiczy w klubie „Przyjaźń” pod kierunkiem Olega Sapronczyka. Kolejnym punktem programu była promocja wydanego przez Stowarzyszenie tomiku poezji pt. „Zahaczeni o rzeczywistość” z wierszami olkuskich poetów, o którym opowiadała inicjatorka publikacji Olga Śladowska. Artystyczny wieczór zakończył z kolei występ duetu Dorota Stachowicz-Mączka (gitara, wokal) oraz Michał Mączka (altówka), którzy zaprezentowali autorskie wykonania wierszy olkuskich poetów, a także występ grupy instrumentalno-wokalnej pod kierunkiem Franciszka Dudka.

koncert charytatywny olkusz 8 - W Olkuszu odbył się 14. Koncert Charytatywny Stowarzyszenia "Wszyscy dla Wszystkich"

Przewodnim motywem wydarzenia była jednak pomoc, dlatego podczas koncertu Wiceprezes Stowarzyszenia „Wszyscy dla Wszystkich” Barbara Orkisz przedstawiła wyniki prowadzonej przez tę organizację ubiegłorocznej zbiórki publicznej na rzecz rehabilitacji dzieci i młodzieży. Wzorem ubiegłych lat, tegorocznej imprezie również towarzyszyła zbiórka finansowa na cele dobroczynne: można było kupić książki i płyty wydawane przez stowarzyszenie lub wspomóc je wrzucając dobrowolny datek do puszki. Uzyskane w ten sposób środki będą przeznaczone na rzecz rehabilitacji dzieci i młodzieży.

koncert charytatywny olkusz 12 - W Olkuszu odbył się 14. Koncert Charytatywny Stowarzyszenia "Wszyscy dla Wszystkich"

Stowarzyszenie „Wszyscy dla Wszystkich” działa od 2004 roku, a od 10 lat prowadzi ono także Osiedlowy Klub „Przyjaźń” w Olkuszu, gdzie odbywają się bezpłatne zajęcia dla dzieci, młodzieży i seniorów, a także koncerty, wystawy, spektakle teatralne oraz spotkania z twórcami. Przez ten czas stowarzyszenie organizowało m.in. Powiatowy Konkurs „Dzieło Hansa Hummla w poezji i plastyce” czy było współorganizatorem Olkuskiego Dnia Seniora. Za swoją działalność Stowarzyszenie „Wszyscy dla Wszystkich” otrzymało wyróżnienie Marszałka Małopolski w konkursie „Kryształy Soli” oraz kilkukrotnie Nagrodę Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz „Cordis Nobilis”.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *