W niedzielę w hali MOSiR w Olkuszu odbędzie się Turniej Charytatywny „Gramy dla Maksa!”

W niedzielę 31 marca w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu odbędzie się piłkarski turniej charytatywny dla małego Maksa Olszowy z Olkusza. U chłopca w lutym została zdiagnozowana ostra białaczka limfoblastyczna.

55478651 553733311814260 6535357146811334656 n - W niedzielę w hali MOSiR w Olkuszu odbędzie się Turniej Charytatywny "Gramy dla Maksa!"

Przypominamy, że wszystko zaczęło się od gorączki u Maksa, która miała miejsce w połowie lutego. Chłopiec nie miał jednak innych objawów choroby, takich jak kaszel czy katar. Lekarz pierwszego kontaktu stwierdził infekcję wirusową. Niestety po tygodniu gorączki powróciły. Wyniki wykonanych badań krwi mocno zaniepokoiły mamę chłopca. Maks został skierowany na Oddział Onkologii Hematologii i Chemioterapii Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, gdzie aktualnie jest w trakcie leczenia.

Maks jest bardzo ruchliwym i pogodnym dzieckiem. Z ogromnym zainteresowaniem poznaje otaczający go świat, ludzi i przyrodę. Uwielbia huśtawkę, z której najchętniej by nie schodził. Najbardziej jednak lubi przytulaski i łaskotki z rodzicami – mówi mama chłopca.

Chłopiec nie pozostał jednak ze swoją chorobą sam. W niedzielę 31 marca od godziny 10:00 do godziny 14:00 w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu odbywać się bowiem będzie Turniej Charytatywny „Gramy dla Maksa”. Spotka się w nim osiem drużyn z rocznika 2012, a mianowicie Akademia Piłkarska Wisła Kraków, Akademia Mistrzów Cracovia Andrychów, Akademia Piłkarska Górnika Zabrze, Akademia Piłkarska „Młoda GieKSa”, Akademia Piłkarska Zagłębia Sosnowiec im. Włodzimierza Mazura, UKS AP 21, J&J KSPN Pogoń Kraków oraz Olkuski Klub Sportowy „Słowik”.

Od zawsze powtarzam, że piłka ma nie tylko rozwijać sportowo, ale i mentalnie. Ucząc futbolu, uczymy też bycia człowiekiem. Stąd w naszych działaniach kreujemy różnorodną drogę dążenia do marzeń – przyznaje założyciel „Słowika” Rafał Pięta.

Podczas gdy na parkiecie będzie trwała sportowa rywalizacja, wokół boiska toczyć się będzie walka o zdrowie Maksia. Wolontariusze będą licytować koszulki z autografami i inne cenne fanty, a do tego odbędzie się moc atrakcji w postaci animacji dla dzieci oraz konkursów. Jak zwykle nie zabraknie też słodkiego bufetu. Wszystkie środki zebrane w trakcie turnieju zostaną przekazane na rzecz Maksa. Honorowy Patronat nad imprezą objął również Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *