W miniony weekend na drogach powiatu olkuskiego doszło aż do 12 kolizji i 2 wypadków drogowych

Bardzo dużo pracy w miniony weekend mieli policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu. Na terenie naszego powiatu doszło bowiem wówczas aż do 12 kolizji i 2 wypadków drogowych.

peugeot po wypadku - W miniony weekend na drogach powiatu olkuskiego doszło aż do 12 kolizji i 2 wypadków drogowych

Pierwszy z dwóch poważniejszych wypadków miał miejsce w sobotę 6 czerwca około godziny 11:00 na Osadzie w Kluczach, gdzie zderzyły się ze sobą samochody osobowe marki Peugeot i Renault. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze, kierująca Peugeotem, jadąc od Chechła w kierunku Rodak, nie ustąpiła na skrzyżowaniu pierwszeństwa przejazdu i wjechała w nadjeżdżające Renault. Pasażerka Peugeota została przewieziona do szpitala w Olkuszu.

wypadek - W miniony weekend na drogach powiatu olkuskiego doszło aż do 12 kolizji i 2 wypadków drogowych

Około godziny 12:30 na ulicy 29 Listopada w Olkuszu kierowca BMW najechał natomiast na stojącego na jezdni mężczyznę, a następnie wjechał na znak drogowy, słupek oddzielający jezdnię oraz chodnik, na którym znajdowała się kobieta ze swoją 9-letnią córką. Matka z córką trafiły do szpitala w Olkuszu, ale na szczęście ich obrażenia nie były poważne i nie wymagały dalszej hospitalizacji. Kierowca BMW był trzeźwy, co nie uchroniło go jednak przed zatrzymaniem jego prawa jazdy.

Przy okazji tego obfitującego w niebezpieczne zdarzenia drogowe weekendu mundurowi apelują o zachowanie ostrożności i rozwagę na drodze. Często zmieniające się warunki atmosferyczne są bowiem nie tylko utrudnieniem dla kierowców, ale także stanowią poważne niebezpieczeństwo: gdy na drodze jest ślisko, to wydłuża się droga hamowania, a koła tracą przyczepność. Nagłe manewry mogą zatem doprowadzić do wypadków i kolizji.

źródło: olkusz.policja.gov.pl

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *