W Kluczach powstanie nowy komisariat za ponad 4 miliony złotych

Obok dotychczasowego Komisariatu Policji w Kluczach przy ul. Zawierciańskiej powstanie nowy, w pełni nowoczesny, którego koszt wyniesie około 4,5 miliona złotych. Stary budynek służyć ma lokalnym stowarzyszeniom, takim jak Koła Gospodyń Wiejskich czy Babiniec.

30784526 1026241144194782 1476823090 n - W Kluczach powstanie nowy komisariat za ponad 4 miliony złotych

Kluczewska Policja ma ostatnio sporo zadań, a w ostatnich dniach dba o bezpieczeństwo nie tylko mieszkańców naszej gminy, ale także rzeszy odwiedzających nas turystów. Ich zadania są różne i trudne, ale stawiają czoła wszystkim wyzwaniom, dlatego… miło mi poinformować, że będziemy mieć nowy komisariat. Dużo starań poczyniliśmy w tej kwestii wraz z Radą Gminy i Policją, gdyż bezpieczeństwo mieszkańców jest i będzie kwestią priorytetową. Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie ogłosiła dziś przetarg na budowę obiektu Komisariatu Policji w Kluczach. Jeżeli tylko wyłoniony zostanie wykonawca, to budowa rozpocznie się jeszcze w tym roku. W proces zabiegania o tę inwestycję było zaangażowanych wiele osób, ale szczególnie chciałbym podziękować MSWiA, Komendzie Głównej Policji, Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Komendzie Powiatowej Policji w Olkuszu oraz Policji w Kluczach – pisze Wójt Gminy Klucze Norbert Bień na swoim profilu na Facebooku.

Budowa nowej siedziby policji wynika z faktu, że obecna nie spełnia już podstawowych wymogów dla współczesnej policji. Pokoje przesłuchań są bowiem zbyt małe, brakuje również windy, a co za tym idzie, przystosowania budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zdecydowaną większość kosztów pokryje Policja, a 330 tysięcy zł. dołoży Gmina Klucze. Samorząd zadba o zasadzenie roślin dookoła i wybudowanie parkingu. Władze gminy przekazały także w formie darowizny nieruchomość pod inwestycję, zajęły się uzyskaniem pozwolenia na budowę oraz wykonaniem projektu budynku wraz z zagospodarowaniem terenu.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *