W jednym z domów w Wolbromiu znaleziono 283 krzaki marihuany

Olkuscy i wolbromscy policjanci ujawnili i zabezpieczyli 283 krzaki marihuany w jednym z wynajmowanych na terenie gminy Wolbrom jednorodzinnych domów. Zajmujący się nielegalnym procederem mężczyzna został zatrzymany, a następnie usłyszał zarzut uprawy i posiadania konopi mogącej dostarczyć znacznej ilości ziela tej rośliny. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

marihuana - W jednym z domów w Wolbromiu znaleziono 283 krzaki marihuany

Do zdarzenia doszło w czwartek 3 października, kiedy to, na podstawie posiadanych informacji, funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu, wraz z mundurowymi z Komisariatu Policji w Wolbromiu, weszli do jednego z domów w gminie Wolbrom. Stróże prawa w pomieszczeniu na parterze znaleźli uprawę konopi w średniej fazie wzrostu, a w dwóch pomieszczeniach na poziomie piwnicy budynku kolejne krzewy konopi. Dodatkowo policjanci ujawnili około 3 400 gramów tego narkotyku.

urzadzenia wentylacyjne i grzewcze - W jednym z domów w Wolbromiu znaleziono 283 krzaki marihuany

Uprawa wyposażona była między innymi w urządzenia wentylacyjne i grzewcze oraz w specjalne oświetlenie. Okazało się również, że 40-latek do uprawy roślin używał energii elektrycznej, za którą nie płacił. Urządzenia służące do pielęgnacji roślin zasilał bowiem wykorzystując nielegalne przyłącze. Dzień później mężczyzna usłyszał zarzut uprawy mogącej dostarczyć znacznej ilości ziela konopi innych niż włókniste oraz posiadania znacznej ilości narkotyków. Prokurator Rejonowy w Olkuszu po zapoznaniu się z materiałami sprawy zastosował wobec niego także trzymiesięczny areszt.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *