W Gorenicach niebawem odbędą się inwestycje za ponad 3,5 miliona złotych

W Gorenicach już niebawem miejsce będzie miała rozbudowa remizy OSP, zagospodarowanie terenu przy stadionie sportowym oraz stworzenie strefy rekreacyjnej przy budynku szkoły podstawowej. Łączna wartość wszystkich zaplanowanych prac wynosi 3 605 140,06 zł., z czego 2 558 391,33 zł. pochodzi z dofinansowania z województwa małopolskiego. Warto zaznaczyć, że projekt złożony przez władze Gminy Olkusz zyskał najwyższą ocenę spośród wszystkich, które otrzymały dofinansowanie.

gpr gorenice 16 - W Gorenicach niebawem odbędą się inwestycje za ponad 3,5 miliona złotychgpr gorenice 16 - W Gorenicach niebawem odbędą się inwestycje za ponad 3,5 miliona złotych

Mieszkańców Gorenic z pewnością ucieszy pozyskanie tego dofinansowania, bowiem pozwoli ono na realizację bardzo potrzebnych prac. Konkurencja była bardzo duża, jako że w konkursie złożono łącznie 64 wnioski na kwotę sięgającą blisko 150 milionów złotych. Z tak długiej listy Zarząd Województwa Małopolskiego wybrał do realizacji 11 najlepszych pomysłów, nasz wskazując na pierwszym miejscu – komentuje Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik.

gpr gorenice 6 - W Gorenicach niebawem odbędą się inwestycje za ponad 3,5 miliona złotych

Pierwszą inwestycją będzie stworzenie strefy rekreacyjnej przy budynku Szkoły Podstawowej w Gorenicach od strony północnej. Pojawią się tam elementy małej architektury z kręgiem ogniskowym, ławkami, koszami na śmieci oraz zacienionym miejscem odpoczynku dla dzieci przy placu zabaw w postaci drewnianej altany. Wykonane zostanie także ogrodzenie, ciągi piesze oraz nowe nasadzenia drzew.

gpr gorenice 4 - W Gorenicach niebawem odbędą się inwestycje za ponad 3,5 miliona złotych

W ramach zagospodarowania terenu przy stadionie sportowym wydzielone zostaną natomiast miejsca pod siłownię zewnętrzną wraz z potrzebnymi urządzeniami. Zostanie tam ułożona nowa, bezpieczna nawierzchnia boiska wielofunkcyjnego, a także powstanie nowa infrastruktura towarzysząca w postaci aluminiowych bramek, słupków do siatkówki, słupków do tenisa oraz koszy do koszykówki. Planowana jest również rozbudowa oświetlenia całego terenu rekreacyjnego w technologii LED oraz budowa ogrodzenia boiska wielofunkcyjnego, chodnika, monitoringu i siedzisk.

Rozbudowa i przebudowa istniejącego budynku oraz instalacji wewnętrznych remizy OSP w Gorenicach obejmować będzie z kolei także częściową rozbiórkę istniejącego budynku. Prace zakładają także powstanie drugiego segmentu murowanego, niepodpiwniczonego, piętrowego z dachem wielospadowym o konstrukcji krokwiowo-jętkowym. Rozbudowa powiększy salę spotkań i zabaw oraz pozwoli na wprowadzenie do obiektu nowych funkcji, takich jak m.in. świetlica dla Koła Gospodyń Wiejskich czy świetlica dla młodzieży.

Olkuski magistrat wierzy, że realizacja tych inwestycji wpłynie pozytywnie na poszerzenie oferty łączącej mieszkańców, rozwijającej kreatywność dzieci i ich rodzin, m.in. poprzez organizację imprez okolicznościowych czy wzbogacenie oferty sportowej, a także umożliwi integrację międzypokoleniową. Zastosowane rozwiązania techniczne mają ponadto zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców korzystających z rewitalizowanych obiektów, oraz funkcjonalność obiektów użyteczności publicznej. Prace związane z realizacją wspomnianych inwestycji mają się rozpocząć w drugim kwartale obecnego roku, a zakończyć w czerwcu 2022 roku.

źródło: umig.olkusz.pl

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *