W Gminie Wolbrom doszło do wypadku z udziałem 73-letniego rowerzysty

Policjanci wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na Drodze Wojewódzkiej 794 w Zabagniu. Kierowca Renault Master potrącił w nim 73-letniego rowerzystę. Ranny mężczyzna trafił do szpitala w Olkuszu.

Do zdarzenia doszło w środę 27 lutego tuż przed godziną 7:00 w Zabagniu. Jak wstępnie ustalili policjanci, rowerzysta jechał Drogą Wojewódzką nr 794 w stronę Wolbromia. W tym samym kierunku jechał także kierowca Renault, który prawdopodobnie został oślepiony przez słońce i nie zauważył rowerzysty. Ranny 73-latek został przewieziony do szpitala w Olkuszu. Oboje uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi.

Wiosenna pogoda sprzyja ostatnio wycieczkom rowerowym, jednak należy pamiętać, że poranne słońce często bywa ostre i oślepia kierowców. W takiej sytuacji wystarczy jedynie chwila nieuwagi, by doszło do tragedii na drodze. Policjanci apelują zatem do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności. Trzeba pamiętać o tym, że rowerzysta należy do grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego i podobnie jak pieszy w zderzeniu z pojazdem może ponieść poważne konsekwencje. Chcąc podnieść komfort i bezpieczeństwo prowadzenia samochodu, warto rozejrzeć się za okularami przeciwsłonecznymi z filtrem polaryzacyjnym. Posiadają one bowiem specjalne filtry, które neutralizują oślepiające słoneczne refleksy i poprawiają kontrast widzenia.

źródło: olkusz.policja.gov.pl

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *