W czynie społecznym posprzątali „Dolinkę” na Osiedlu Młodych w Olkuszu

Wczoraj po południu kilkunastu mieszkańców Olkusza, wraz z członkami Stowarzyszenia „Bo żyje się raz”, wzięło udział w akcji wspólnego sprzątania „Dolinki” na Osiedlu Młodych w Olkuszu. W ciągu zaledwie godziny uczestnikom wydarzenia udało się zebrać aż 25 worków śmieci.

DSC 0096 - W czynie społecznym posprzątali "Dolinkę" na Osiedlu Młodych w Olkuszu

Już po raz kolejny udało się zebrać grupę osób, które od marudzenia na śmieci wolą wziąć sprawy w swoje ręce i posprzątać osiedle. Od małych dzieci po seniorów wspólnie zebraliśmy 25 worków z odpadami. Jestem bardzo dumny, że budujemy społeczność która dba o miejsce, w którym żyje – komentuje jeden z organizatorów, Radny Rady Miejskiej w Olkuszu Wojciech Ozdoba.

received 310115426744486 - W czynie społecznym posprzątali "Dolinkę" na Osiedlu Młodych w Olkuszu

Chętni mieszkańcy na sprzątanie okolicy umówili się przez Internet. Samodzielne sprzątanie osiedla wzbudziło niemałe zainteresowanie wśród przechodniów, a niektórzy z nich nawet chętnie włączali się do pomocy. Dzięki temu w około godzinę uczestnikom akcji udało się zapełnić śmieciami aż 25 worków. Mieszkańcy wspólnie stwierdzili, że takie akcje skutecznie pomagają zmienić swoje otoczenie na nieco piękniejsze i w przyszłości jeszcze nieraz zamierzają powtórzyć wspólne sprzątanie.

received 1540780969457538 - W czynie społecznym posprzątali "Dolinkę" na Osiedlu Młodych w Olkuszu

zdjęcia: Mateusz Łebek

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *