W czynie społecznym posprzątali „Dolinkę” na Osiedlu Młodych w Olkuszu

Wczoraj po południu kilkunastu mieszkańców Olkusza, wraz z członkami Stowarzyszenia „Bo żyje się raz”, wzięło udział w akcji wspólnego sprzątania „Dolinki” na Osiedlu Młodych w Olkuszu. W ciągu zaledwie godziny uczestnikom wydarzenia udało się zebrać aż 25 worków śmieci.

DSC 0096 - W czynie społecznym posprzątali "Dolinkę" na Osiedlu Młodych w Olkuszu

Już po raz kolejny udało się zebrać grupę osób, które od marudzenia na śmieci wolą wziąć sprawy w swoje ręce i posprzątać osiedle. Od małych dzieci po seniorów wspólnie zebraliśmy 25 worków z odpadami. Jestem bardzo dumny, że budujemy społeczność która dba o miejsce, w którym żyje – komentuje jeden z organizatorów, Radny Rady Miejskiej w Olkuszu Wojciech Ozdoba.

received 310115426744486 - W czynie społecznym posprzątali "Dolinkę" na Osiedlu Młodych w Olkuszu

Chętni mieszkańcy na sprzątanie okolicy umówili się przez Internet. Samodzielne sprzątanie osiedla wzbudziło niemałe zainteresowanie wśród przechodniów, a niektórzy z nich nawet chętnie włączali się do pomocy. Dzięki temu w około godzinę uczestnikom akcji udało się zapełnić śmieciami aż 25 worków. Mieszkańcy wspólnie stwierdzili, że takie akcje skutecznie pomagają zmienić swoje otoczenie na nieco piękniejsze i w przyszłości jeszcze nieraz zamierzają powtórzyć wspólne sprzątanie.

received 1540780969457538 - W czynie społecznym posprzątali "Dolinkę" na Osiedlu Młodych w Olkuszu

zdjęcia: Mateusz Łebek

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *