VI Memoriał ku pamięci przyjaciela Jarosława Śmigielskiego - Charytatywny turniej Piłki Nożnej Halowej

2023-02-27 /32
VI Memoriał ku pamięci przyjaciela Jarosława Śmigielskiego - Charytatywny turniej Piłki Nożnej Halowej

W dniu 26 lutego 2023 roku w Hali Sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu odbył się już szósty Memoriał ku pamięci Jarka Śmigielskiego. Policjanci i przyjaciele po raz kolejny zagrali charytatywny turniej piłki nożnej. Organizatorami wydarzenia były Stowarzyszenie "Z Piłką w Sercu", Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu. Wydarzenie objął patronat medialny Przegląd Olkuski i Gazeta Olkuska.

Uroczystości otworzyli Komendant Powiatowy Policji w Olkuszu mł. insp. Jarosław Klich oraz Prezes Stowarzyszenia "Z Piłką w Sercu" p. Sławomir Tomczyk. Tegoroczna edycja wydarzenia była ukierunkowana na leczenie i rehabilitację dwóch dziewczynek, które zmagają się z ciężkimi chorobami.

Na parkiecie zaprezentowało się osiem drużyn, w tym przedstawiciele służb mundurowych: olkuska Policja i krakowski oddział Żandarmerii Wojskowej. W turnieju uczestniczyli również: OKS Słowik Olkusz, Nankatsu, sędziowie piłkarscy z Nowego Targu, pracownicy firmy IMI, Przyjaciele Jarka oraz ekipa "Z Piłką w Sercu". Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu zajęli 3 miejsce.

Poza turniejem odbyły się licytacje koszulek piłkarskich z autografami m.in. Roberta Lewandowskiego, klubów Ekstraklasy i niższych szczebli: Wisły Kraków, Lecha Poznań, Śląska Wrocław, Zagłębia Lubin, Cracovii, Ruchu Chorzów, Zagłębia Sosnowiec czy Motoru Lublin. Pieniądze ze zbiórki zostały przekazane na pomoc chorym dziewczynkom.

Pierwszy Memoriał ku pamięci Jarka Śmigielskiego odbył się w 2016 roku, w którym piłkę symbolicznie zagrali policjanci i sędziowie piłkarscy. Impreza od tamtej pory rośnie w siłę, przyciągając ludzi o wielkich sercach, a wszystko to dla pomocy chorym, niepełnosprawnym i potrzebującym.

Więcej informacji na stronie MOSiR w Olkuszu. https://mosir.olkusz.pl/2023/02/22/vi-memorial-jaroslawa-smigielskiego/

Kuba Łuc

Kuba Łuc