Velvet CARE przejmuje największą papiernię w Czechach

Spółka Velvet CARE, której zakład produkcyjny i główna siedziba zlokalizowane są w Kluczach, przejmuje firmę MORACELL będącą największym czeskim producentem papierowych produktów higienicznych.

Velvet CARE Sp. z. o. o., już teraz będący jednym z największych producentów papierowych wyrobów higienicznych w Europie Środkowo-Wschodniej, umowę nabycia 100% udziałów czeskiej spółki MORACELL, czyli największego producenta papierowych wyrobów higienicznych w Czechach, podpisał jeszcze 23 stycznia. Nabyty zakład produkcyjny znajduje się w Żabcicach koło Brna. Nawiązana współpraca stwarza nie tylko okazję do wymiany wiedzy i doświadczeń, ale daje także impuls do dalszego rozwoju obu spółek. Jest to również jeden z istotnych elementów nakreślonego sobie przez Velvet Care ambitnego celu, jakim jest osiągnięcie minimum 1 miliarda zł. obrotów do 2023 roku i zbudowania pozycji lidera na rynku Europy Środkowo-Wschodniej.

Firma Velvet CARE od lat stawia na dynamiczny rozwój. Dlatego cieszymy się, że dołączy do nas czołowy gracz rynku czeskiego i słowackiego. MORACELL to dojrzała i dobrze zarządzana spółka z nowoczesnym parkiem maszynowym, infrastrukturą i ugruntowaną pozycją na rynku. Łącząc siły, znacząco zwiększamy nasze moce produkcyjne i realizujemy plany ekspansji międzynarodowej – komentuje Prezes Zarządu Velvet CARE Artur Pielak.

źródło: gmina-klucze.pl

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

One thought on “Velvet CARE przejmuje największą papiernię w Czechach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *