Uwaga! Ślisko na drogach w Powiecie Olkuskim

W ostatnich dniach pogoda nie sprzyja kierowcom. W ciągu weekendu na drogach w Powiecie Olkuskim doszło do dwóch zdarzeń drogowych.

dsc 0033 - Uwaga! Ślisko na drogach w Powiecie Olkuskim

W sobotę 27 kwietnia w Ryczówku kierujący Oplem Astrą, jadąc Drogą  Wojewódzką nr 791 w kierunku Klucz, najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wpadł w poślizg, stracił panowanie nad pojazdem, dachował i zjechał do lasu. Kierowca był trzeźwy.

img 6249 - Uwaga! Ślisko na drogach w Powiecie Olkuskim

Do kolejnego zdarzenia doszło dzień później, w niedzielę 28 kwietnia po godzinie 10:00 w Trzyciążu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 40-letni mężczyzna kierujący Volkswagenem Golfem, jadąc Drogą Wojewódzką nr 794 od strony Krakowa w kierunku Wolbromia, stracił panowanie nad pojazdem na łuku drogi, zjechał na przeciwległy pas ruchu i czołowo zderzył się z jadącą z przeciwka Kią. 25-letni kierowca tego samochodu, wraz z pasażerami, zostali przetransportowani do szpitala. Obaj kierowcy także byli trzeźwi.

img 6238 - Uwaga! Ślisko na drogach w Powiecie Olkuskim

Na szczęście nikt nie został poważnie ranny i skończyło się na ogólnych potłuczeniach. Na miejscu pracowali policjanci olkuskiej drogówki i technik kryminalistyki. Czynności w sprawie trwają, a mundurowi apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności. Trudne warunki drogowe w połączeniu z nadmierną prędkością to bowiem gotowa recepta na drogową tragedię.

źródło: olkusz.policja.gov.pl

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *