Uwaga na oszustów podających się za pracowników spółdzielni mieszkaniowej w Olkuszu!

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu ostrzega przed osobami podającymi się za pracowników różnych instytucji. W ostatnim czasie doszło bowiem do próby oszustwa przez kobietę podszywającą się pod pracownicę spółdzielni mieszkaniowej.

Wczoraj w godzinach porannych dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu odebrał telefon od starszej mieszkanki naszego powiatu, która przekazała mu informację o usiłowaniu oszustwa, do którego doszło kilka dni wcześniej. Do drzwi mieszkania zgłaszającej miała bowiem zapukać nieznajoma kobieta, która przedstawiła się jako pracownica spółdzielni mieszkaniowej. „Przedstawicielka” spółdzielni oferowała fundusz remontowy w bardzo korzystnej cenie i bardzo zależało jej na tym, aby pieniądze od razu „wypłacić” jej do ręki. Na szczęście właścicielka mieszkania zachowała czujność i nie dała się oszukać.

Funkcjonariusze apelują, by nie wpuszczać obcych osób do swoich mieszkań i domów. Zanim wpuścimy kogokolwiek do mieszkania, powinniśmy bowiem ustalić czy naprawdę jest to ta osoba, za którą się podaje. W tym celu warto np. sprawdzić legitymację, jaką powinni posiadać pracownicy spółdzielni lub innych instytucji oraz czy zamieszczone w niej dane zgadzają się z tymi znajdującymi się w dowodzie osobistym. Można także zadzwonić do danej instytucji i sprawdzić czy czy osoba, która do nas przyszła, faktycznie jest w niej zatrudniona.

źródło: olkusz.policja.gov.pl

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *