Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu przywraca bezpośrednią obsługę mieszkańców

Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu od poniedziałku przywraca bezpośrednią obsługę mieszkańców. Ze względów bezpieczeństwa początkowo otwarty będzie jednak sam parter, gdzie zostaną wyznaczone specjalne stanowiska do obsługi spraw wszystkich wydziałów magistratu. Ponadto przewidziane zostały ograniczenia dotyczące liczby mieszkańców przebywających jednocześnie w budynku, a obowiązkowe będą także maseczki oraz dezynfekcja rąk przy wejściu.

Chcielibyśmy jak najszybciej wrócić do normy, jednak najważniejsze jest dziś zdrowie mieszkańców i pracowników urzędu, dlatego zachowujemy szczególne środki ostrożności. Dzięki temu mieszkańcy będą mogli załatwić swoje najpilniejsze sprawy – komentuje Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik.

Olkuski magistrat będzie otwarty dla mieszkańców od godziny 8:00 do 14:00. Na parterze budynku wyznaczone zostaną specjalne strefy dostępu, przy których obsługę będą pełnili właściwi dla sprawy pracownicy urzędu. Otwarta zostanie również kasa, w której ze względów bezpieczeństwa preferowane będą płatności kartą. Korespondencję nadal będzie można natomiast złożyć do skrzynki podawczej znajdującej się przy wejściu do magistratu. Równolegle z ponownym otwarciem obsługi bezpośredniej mieszkańców przez Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu, dla turystów otworzy się także Punkt Informacji Turystycznej, w którym także będą obowiązywały szczególne środki bezpieczeństwa.

96247090 1665822120240289 5224114609278943232 o - Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu przywraca bezpośrednią obsługę mieszkańców

Fakt, że rząd znosi ograniczenia nie oznacza, że sytuacja związana z epidemią koronawirusa została opanowana, jako że w kraju nadal notujemy przyrost liczby osób, u których stwierdzono pozytywny wynik testu na COVID-19. Dlatego też apeluję o rozwagę podczas wizyt w urzędzie, a także dyscyplinę dotyczącą dopuszczalnych odległości, np. w kolejkach. Pamiętajmy także, że wiele spraw urzędowych, takich jak wniosek o nowy dowód osobisty czy płatności można zrealizować przez Internet, co jest rozwiązaniem najbezpieczniejszym – podsumowuje włodarz „Srebrnego Miasta”.

źródło: umig.olkusz.pl

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

One thought on “Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu przywraca bezpośrednią obsługę mieszkańców

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *