UKS Varsovia Warszawa – SPR Olkusz 33:30. Olkuszanki bez punktów w stolicy

Drużyna SPR Olkusz, prowadzona przez trenera Marcina Księżyka, uległa w wyjazdowym spotkaniu Pierwszej Ligi Kobiet w piłce ręcznej UKS Varsovi Warszawa 33:30. Po czterech spotkaniach obecnego sezonu „Srebrne Lwice” mają zatem na koncie 2 zwycięstwa oraz 2 porażki.

Co ciekawe, lepiej w sobotnie spotkanie weszły zawodniczki SPR-u Olkusz. Bramkarkę Varsovi raz za razem nękała rozgrywająca Srebrnych Lwic Natalia Kolonko. Po pierwszych 10 minutach gry olkuska drużyna prowadziła 4:6. Wtedy jednak nastąpiło przebudzenie UKS Varsovi Warszawa, której zawodniczki raz za razem przeprowadzały szybkie i skuteczne ataki, które kończyły Aleksandra Dronzikowska oraz Natalia Zawadzka. Pierwsza część meczu zakończyła się wynikiem 18:14. Druga część gry rozpoczęła się od mocnego uderzenia zawodniczek SPR-u, w której błyszczały Natalia Kolonko oraz Klaudia Zub. Po rzucie tej drugiej w 51. minucie na tablicy widniał wynik 19:18 dla drużyny Varsovi i wydawało się, że wszystko w tym spotkaniu może się jeszcze zdarzyć. Olkuszanki próbowały ratować wynik, ale niestety na nic się to zdało. Rezultat zawodów na 33:30 ustaliła zawodniczka Varosovi Kinga Janik.

Srebrne Lwice następne spotkanie rozegrają już za dwa tygodnie, a dokładniej 3 listopada o godzinie 17:00 przed własną publicznością w spotkaniu z AZS AWF Warszawa. Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie, które odbędzie się przy hali MOSiR Olkusz, przy ul. Wiejskiej 1A. Bądźmy ósmym zawodnikiem Srebrnych Lwic!

relacja i zdjęcie: SPR Olkusz