UKS Handball 28 Wrocław – SPR Olkusz 25:39. Zwycięstwo na koniec rundy jesiennej

SPR Olkusz pewnie pokonał na wyjeździe KS AZS AWF Handball 28 Wrocław w spotkaniu 10. kolejki 1. Ligi kobiet w piłce ręcznej. Był to ostatni mecz ligowy podopiecznych trenera Kamila Zawady w rundzie jesiennej, w której wygrały one aż 9 z 10 rozegranych pojedynków.

Sobotnie spotkanie lepiej rozpoczęły nasze szczypiornistki, które już w 7. minucie wyszły na prowadzenie 1:6. Gospodynie skrupulatnie odrabiały jednak straty do Olkuszanek, dzięki czemu na 6 minut przed końcem pierwszej połowy udało im się doprowadzić do wyniku 10:12. „Srebrne Lwice” zaliczyły jednak wówczas spektakularną serię zdobytych bramek, w wyniku której pierwsza odsłona tego pojedynku zakończyła się wynikiem 11:19. Drugie 30 minut przebiegło natomiast bez większych emocji, jako że podopieczne trenera Kamila Zawady konsekwentnie powiększały swoją przewagę nad Wrocławiankami. Olkuskie zawodniczki całkowicie zdominowały grę, a więc szkoleniowiec SPR-u mógł sobie pozwolić na wpuszczenie na boisko juniorek. Te jak zwykle nie zawiodły i Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Olkusz wygrało ostatecznie sobotni mecz 25:39.

Ciężko jest wskazać najlepszą piłkarkę „Srebrnych Lwic” w pojedynku z KS AZS AWF Handball 28 Wrocław, jako że cała nasza drużyna zagrała bardzo dobrze. Najwięcej, 6 bramek w tym spotkaniu zdobyła Natalia Kolonko i Oliwia Sołościuk, po 5 Paulina Marszałek, Klaudia Wójcicka-Dudek i Wiktoria Sioła, 3 Patrycja Jałowicka, po 2 Paula Masiuda, Magdalena Barczyk i Weronika Gęgotek, a po jednej Sabina Radlak, Zuzanna Żur i Adriana Kasprowicz. Było to również ostatnie spotkanie SPR-u Olkusz w rundzie jesiennej sezonu 2019/2020 1. Ligi kobiet w piłce ręcznej. Podopieczne trenera Kamila Zawady mogą być dumne ze swojej dyspozycji, jako że, po przegranej na inaugurację rozgrywek z MTS-em Żory, wygrały one wszystkie pozostałe 9 meczów.

Dzięki 27 zdobytym punktom nasza drużyna zajmuje zatem obecnie 1. miejsce w ligowej tabeli. Po piętach depcze jej jednak jedyny zespół, który zdołał w tym sezonie pokonać podopieczne trenera Kamila Zawady, czyli MTS Żory, który rozegrał na razie 2 spotkania mniej, ale za to wyszedł zwycięsko z każdego z nich. Ekipa prowadzona przez byłego szkoleniowca SPR-u Marcina Księżyka ma na razie na swoim koncie 24 „oczka”. W czołówce znajduje się również Korona Handball Kielce, która zakończyła poprzedni sezon na 8. miejscu w PGNiG Superlidze, a w tym roku występuje na zapleczu szczypiorniakowej Ekstraklasy jedynie z powodu utraty licencji na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Drużyna z województwa świętokrzyskiego wygrała 6 z 7 swoich dotychczasowych pojedynków (przegrała jedynie ze „Srebrnymi Lwicami”) i zdobyła dotąd 18 punktów.

Tabela 1. Ligi po 10 kolejkach - UKS Handball 28 Wrocław - SPR Olkusz 25:39. Zwycięstwo na koniec rundy jesiennej
fot. Tabela 1. Ligi kobiet w piłce ręcznej po 10. kolejce sezonu 2019/2020 (zprp.pl)

Ostateczny kształt tabeli poznamy po rozegraniu przez pozostałe zespoły wszystkich swoich zaległych meczów i wtedy też dowiemy się, które miejsce Olkuszanki zajęły na koniec pierwszej połowy trwającego sezonu. Na wyróżnienie już teraz zasługuje jednak ofensywa naszej drużyny, jako że aż 3 piłkarki ręczne z Olkusza znajdują się w pierwszej dziesiątce szczypiornistek 1. Ligi z największą liczbą rzuconych bramek. Na najniższym stopniu podium znalazła się bowiem Natalia Kolonko, która umieściła piłkę w bramce rywalek 76 razy. Na 5. miejscu uplasowała się z kolei Paula Masiuda, której sztuka ta udała się 65 razy, a na 7 pozycji Paulina Marszałek, która zdobyła 58 goli.

zdjęcie główne (przykładowe): Anna Niewiadomska (SPR Olkusz)

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *