Udane Letnie Kino Plenerowe w Olkuszu

7 czerwca w Dolince na Osiedlu Młodych w Olkuszu odbyło się Letnie Kino Plenerowe 2018, zorganizowane przez Radnego Rady Miejskiej w Olkuszu Wojciecha Ozdobę, wraz z Zarządem Osiedla Młodych. Patronat nad akcją objął Kurier Olkuski.

35077326 1913994025286821 4659944155001126912 o - Udane Letnie Kino Plenerowe w Olkuszu

Wydarzenie rozpoczęło się od rozdania nagród II edycji konkursu plastycznego „Dolinka- Rodzinne Miejsce Spotkań”, zorganizowanego również przez olkuskiego radnego, tym razem z pomocą Stowarzyszenia Inicjatyw Młodzieży Olkuskiej. Jego celem było przede wszystkim wzbudzenie wśród dzieci i młodzieży poczucia odpowiedzialności i szacunku za dobro wspólne, a także zachęcanie do kreatywnego spojrzenia na kwestię zagospodarowania przestrzeni publicznej, jaką jest własnie Dolinka na Osiedlu Młodych. Warto przypomnieć, że obszar ten wpisany jest w całości do Gminnego Programu Rewitalizacji, a jednym z najważniejszych jego zadań jest aktywizacja społeczna Olkuszan. Patronat nad konkursem objął Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa, Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik, Nadleśnictwo Olkusz, PWiK Olkusz, a także Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych z Katowic. Do konkursu zgłoszono 90 prac: 71 plastycznych oraz 19 grafik komputerowych z czterech szkół podstawowych w Olkuszu. Komisja konkursowa wybrała 12 laureatów konkursu, którzy 7 czerwca otrzymali przygotowane przez organizatorów upominki.

20180607 195848 1 - Udane Letnie Kino Plenerowe w Olkuszu

Po wręczeniu nagród Dolinka zamieniła się w olbrzymi plac zabaw, w którym zgromadziło się kilkuset rodziców, wraz z dziećmi. Przewodniczący Zarządu Osiedla Jan Durański, radny Ozdoba oraz partnerzy wydarzenia zorganizowali dla nich gadżety, zabawy, czy chociażby malowanie kredą wymarzonych wakacji. Około godziny 20:00 odbył się pokaz przygotowany przez Jurajski Klub Oyama Karate. Około godziny 20:45 dla przybyłych kinomaniaków Radny Rady Miejskiej w Olkuszu Wojciech Ozdoba oraz Przewodniczący Zarządu Osiedla Młodych Jan Durański, przy współudziale Miejskiego Ośrodka Kultury, przygotowali klasyk gatunku „Zatańcz ze mną” z 2004 roku, z Richardem Gerem oraz Jennifer Lopez. Jak zapewniają organizatorzy akcji, następne letnie Kino Plenerowe w Dolince odbędzie się już pod koniec lipca, a piknik rodzinny na Osiedlu Młodych przewidziano 25 sierpnia.

2018 06 07 21.53.48 2 - Udane Letnie Kino Plenerowe w Olkuszu

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *