Udane Letnie Kino Plenerowe w Olkuszu

7 czerwca w Dolince na Osiedlu Młodych w Olkuszu odbyło się Letnie Kino Plenerowe 2018, zorganizowane przez Radnego Rady Miejskiej w Olkuszu Wojciecha Ozdobę, wraz z Zarządem Osiedla Młodych. Patronat nad akcją objął Kurier Olkuski.

35077326 1913994025286821 4659944155001126912 o - Udane Letnie Kino Plenerowe w Olkuszu

Wydarzenie rozpoczęło się od rozdania nagród II edycji konkursu plastycznego „Dolinka- Rodzinne Miejsce Spotkań”, zorganizowanego również przez olkuskiego radnego, tym razem z pomocą Stowarzyszenia Inicjatyw Młodzieży Olkuskiej. Jego celem było przede wszystkim wzbudzenie wśród dzieci i młodzieży poczucia odpowiedzialności i szacunku za dobro wspólne, a także zachęcanie do kreatywnego spojrzenia na kwestię zagospodarowania przestrzeni publicznej, jaką jest własnie Dolinka na Osiedlu Młodych. Warto przypomnieć, że obszar ten wpisany jest w całości do Gminnego Programu Rewitalizacji, a jednym z najważniejszych jego zadań jest aktywizacja społeczna Olkuszan. Patronat nad konkursem objął Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa, Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik, Nadleśnictwo Olkusz, PWiK Olkusz, a także Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych z Katowic. Do konkursu zgłoszono 90 prac: 71 plastycznych oraz 19 grafik komputerowych z czterech szkół podstawowych w Olkuszu. Komisja konkursowa wybrała 12 laureatów konkursu, którzy 7 czerwca otrzymali przygotowane przez organizatorów upominki.

20180607 195848 1 - Udane Letnie Kino Plenerowe w Olkuszu

Po wręczeniu nagród Dolinka zamieniła się w olbrzymi plac zabaw, w którym zgromadziło się kilkuset rodziców, wraz z dziećmi. Przewodniczący Zarządu Osiedla Jan Durański, radny Ozdoba oraz partnerzy wydarzenia zorganizowali dla nich gadżety, zabawy, czy chociażby malowanie kredą wymarzonych wakacji. Około godziny 20:00 odbył się pokaz przygotowany przez Jurajski Klub Oyama Karate. Około godziny 20:45 dla przybyłych kinomaniaków Radny Rady Miejskiej w Olkuszu Wojciech Ozdoba oraz Przewodniczący Zarządu Osiedla Młodych Jan Durański, przy współudziale Miejskiego Ośrodka Kultury, przygotowali klasyk gatunku „Zatańcz ze mną” z 2004 roku, z Richardem Gerem oraz Jennifer Lopez. Jak zapewniają organizatorzy akcji, następne letnie Kino Plenerowe w Dolince odbędzie się już pod koniec lipca, a piknik rodzinny na Osiedlu Młodych przewidziano 25 sierpnia.

2018 06 07 21.53.48 2 - Udane Letnie Kino Plenerowe w Olkuszu

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *