Uczniowie szkół podstawowych w Olkuszu przywitali nowy rok szkolny!

2022-09-05 /494
Uczniowie szkół podstawowych w Olkuszu przywitali nowy rok szkolny!
źródło: fot. UMiG Olkusz

Tradycyjnie 1 września uczniowie z całej Polski rozpoczęli nowy rok szkolny. W tym roku gminne uroczystości upamiętniające to wydarzenie odbyły się w Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Olkuszu.

Uroczystość jak co roku rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły przez uczniów oraz odśpiewania hymnu państwowego. Później dyrektor szkoły, Ewa Skubis przywitała zebranych gości, nauczycieli, uczniów oraz ich rodziców.

- Jeden z najwybitniejszych naukowców wszech czasów Isaac Newton powiedział, że „to, co my wiemy, to tylko kropelka. Czego nie wiemy, to cały ocean.” Dziś rozpoczynamy nowy rok szkolny, a wakacje są już tylko pięknymi wspomnieniami. Być może wielu z Was odwiedziło morze, podziwiając jego bezmiar i ciesząc się falami. Teraz jednak zanurzycie się w oceanie nauki, o którym mówił Newton. Wraz z powrotem do murów tej pięknej szkoły będziecie pogłębiali swoją wiedzę, rozwijali talenty i zainteresowania – mówił do zgromadzonych uczniów burmistrz Olkusza, Roman Piaśnik.

Kolejne przemówienia nieco znudziły młodych uczniów, jednak niebywała furorę zrobił Marek Krzykawski ze Związku Nauczycielstwa Polskiego, który zamiast tradycyjnego przemówienia przygotował dla uczniów… piosenkę!

Po przemówieniach dyrektor szkoły, Ewa Skubis wraz z wychowawcami klas pierwszych oraz burmistrzem pasowali dzieci na uczniów.

Janusz Kijowski

Janusz Kijowski