Uczniowie powrócili dziś do szkół

Dziś uczniowie szkół podstawowych, liceów i techników zakończyli wakacje. Z tej okazji szkoły Powiatu Olkuskiego przygotowały wiele programów artystycznych.

DSC0125 - Uczniowie powrócili dziś do szkół

1 września w tym roku wypadał w sobotę, dlatego uczniowie wrócili do szkół 2 dni później. Gminne rozpoczęcie roku szkolnego tym razem miało miejsce w Braciejówce. Działo się jednak dużo we wszystkich placówkach edukacyjnych w naszym regionie. Podopieczni I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu wywołali uśmiech na twarzach swoich kolegów, nauczycieli oraz przybyłych absolwentów i gości adaptacją skeczu Kabaretu „Smile” Szkoła.

DSC0183 - Uczniowie powrócili dziś do szkół

Jeśli chodzi o to, co zapewne najbardziej interesuje powracających dziś do nauki, czyli o dni wolne, to ferie zimowe dla Małopolski przypadają w 2019 roku od 14 do 27 stycznia. Przerwa Wielkanocna potrwa tym razem od 18 do 23 kwietnia, a rok szkolny zakończy się 22 czerwca. W tym roku po raz pierwszy utworzono też ósme klasy szkół podstawowych, a po raz ostatni uczniowie rozpoczęli naukę w trzecich klasach gimnazjum.

DSC0015 - Uczniowie powrócili dziś do szkół

zdjęcia: Mateusz Łebek

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *