Uczniowie powrócili dziś do szkół

Dziś uczniowie szkół podstawowych, liceów i techników zakończyli wakacje. Z tej okazji szkoły Powiatu Olkuskiego przygotowały wiele programów artystycznych.

DSC0125 - Uczniowie powrócili dziś do szkół

1 września w tym roku wypadał w sobotę, dlatego uczniowie wrócili do szkół 2 dni później. Gminne rozpoczęcie roku szkolnego tym razem miało miejsce w Braciejówce. Działo się jednak dużo we wszystkich placówkach edukacyjnych w naszym regionie. Podopieczni I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu wywołali uśmiech na twarzach swoich kolegów, nauczycieli oraz przybyłych absolwentów i gości adaptacją skeczu Kabaretu „Smile” Szkoła.

DSC0183 - Uczniowie powrócili dziś do szkół

Jeśli chodzi o to, co zapewne najbardziej interesuje powracających dziś do nauki, czyli o dni wolne, to ferie zimowe dla Małopolski przypadają w 2019 roku od 14 do 27 stycznia. Przerwa Wielkanocna potrwa tym razem od 18 do 23 kwietnia, a rok szkolny zakończy się 22 czerwca. W tym roku po raz pierwszy utworzono też ósme klasy szkół podstawowych, a po raz ostatni uczniowie rozpoczęli naukę w trzecich klasach gimnazjum.

DSC0015 - Uczniowie powrócili dziś do szkół

zdjęcia: Mateusz Łebek

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *