U 37-latka z Olkusza znaleziono ponad… 1,5 kilograma amfetaminy

2020-07-14 /231
U 37-latka z Olkusza znaleziono ponad… 1,5 kilograma amfetaminy

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 37-letniego Olkuszanina, u którego w mieszkaniu i w wynajmowanych garażach znaleziono ponad 1,5 kilograma amfetaminy, marihuanę, mefedron, a także ukryte 42 tysiące złotych w różnych walutach. Mężczyzna został już tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy, a na dodatek grozi mu kara do nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Mieszkaniec Olkusza znajdował się w kręgu zainteresowań mundurowych już od pewnego czasu, gdyż z posiadanych przez nich informacji wynikało, że 37-latek może posiadać w swoim mieszkaniu narkotyki. W środę 8 lipca około godziny 9:00 policjanci, wspólnie z przewodnikiem psa wyszkolonego na wyszukiwanie środków odurzających, przeszukali zatem jego mieszkanie, a następnie udali się do garaży, które wynajmował Olkuszanin. Podejrzenia funkcjonariuszy okazały się trafne, gdyż udało im się zabezpieczyć około 1 600 gramów amfetaminy, 1,27 grama mefedronu, niewielką ilość marihuany oraz ponad 42 tysiące złotych w różnych walutach.

37-latek usłyszał już zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków oraz przygotowania do wprowadzania do obrotu środków odurzających wbrew przepisom ustawy. Decyzją sądu został on również tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Za posiadanie znacznej ilości substancji zabronionych mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, a za przygotowanie do wprowadzania do obrotu wbrew przepisom ustawy środków odurzających kara do 3 lat pozbawienia wolności.

źródło: olkusz.policja.gov.pl