U 37-latka z Olkusza znaleziono ponad… 1,5 kilograma amfetaminy

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 37-letniego Olkuszanina, u którego w mieszkaniu i w wynajmowanych garażach znaleziono ponad 1,5 kilograma amfetaminy, marihuanę, mefedron, a także ukryte 42 tysiące złotych w różnych walutach. Mężczyzna został już tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy, a na dodatek grozi mu kara do nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Mieszkaniec Olkusza znajdował się w kręgu zainteresowań mundurowych już od pewnego czasu, gdyż z posiadanych przez nich informacji wynikało, że 37-latek może posiadać w swoim mieszkaniu narkotyki. W środę 8 lipca około godziny 9:00 policjanci, wspólnie z przewodnikiem psa wyszkolonego na wyszukiwanie środków odurzających, przeszukali zatem jego mieszkanie, a następnie udali się do garaży, które wynajmował Olkuszanin. Podejrzenia funkcjonariuszy okazały się trafne, gdyż udało im się zabezpieczyć około 1 600 gramów amfetaminy, 1,27 grama mefedronu, niewielką ilość marihuany oraz ponad 42 tysiące złotych w różnych walutach.

37-latek usłyszał już zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków oraz przygotowania do wprowadzania do obrotu środków odurzających wbrew przepisom ustawy. Decyzją sądu został on również tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Za posiadanie znacznej ilości substancji zabronionych mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, a za przygotowanie do wprowadzania do obrotu wbrew przepisom ustawy środków odurzających kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *