TS MKS San Jarosław – SPR Olkusz 26:38. „Srebrne Lwice” liderkami 1. Ligi!

SPR Olkusz pokonał na wyjeździe TS MKS San Jarosław 26:38 w spotkaniu 8. kolejki 1. Ligi kobiet w piłce ręcznej. Dzięki temu podopieczne trenera Kamila Zawady zasiadły w fotelu lidera zaplecza Superligi. Było to również siódme zwycięstwo naszej drużyny z rzędu!

Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Olkusz imponuje w tym sezonie swoją formą. Co prawda przegrało ono na inaugurację rozgrywek z MTS-em Żory (2. miejsce w tabeli), ale potem wygrało wszystkie z siedmiu kolejnych spotkań, m.in. sensacyjnie pokonując Koronę Handball Kielce. Przypominamy, że ekipa z województwa świętokrzyskiego zakończyła poprzedni sezon na 8. miejscu w PGNiG Superlidze, a w tym roku występuje na zapleczu szczypiorniakowej Ekstraklasy jedynie z powodu utraty licencji na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Przed tygodniem, w „pierwszym takim meczu od ponad 10 lat” „Srebrne Lwice” zwyciężyły z kolei po niezwykle emocjonującym meczu z JTC AZS-em Poznań.

Olkuszanki przedłużyły zwycięską passę również w sobotę, kiedy to zmierzyły się na wyjeździe z TS-em MKS San Jarosław. Zdecydowanym faworytem w tym pojedynku były nasze piłkarki ręczne, jako że gospodynie znajdują się na przedostatnim miejscu w tabeli, mając na swoim koncie zaledwie jedynie jedno zwycięstwo. Niespodziewanie lepiej w sobotni pojedynek weszła jednak drużyna z Podkarpacia, która zdobyła cztery pierwsze bramki. Podopieczne trenera Kamila Zawady szybko doprowadziły jednak do remisu 4:4, a gra przez pierwszy kwadrans toczyła się praktycznie bramka za bramkę. Później swoją przewagę sukcesywnie zaczęły budować olkuskie zawodniczki, dzięki czemu pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 17:21.

W drugiej odsłonie tego pojedynku SPR Olkusz nie zamierzał popełnić błędu z pierwszej połowy i całkowicie podporządkował sobie przebieg meczu. Od 35. do 48. minuty przewaga olkuskich szczypiornistek wzrosła bowiem z 18:23 do 20:33. W tym momencie jasne było już zatem, która drużyna zdobędzie komplet punktów. Ostatnie minuty spotkania były więc szansą na grę przede wszystkim juniorek „Srebrnych Lwic”, które spokojnie dowiozły wynik do końca i zwyciężyły ostatecznie 26:38. W efekcie podopieczne trenera Kamila Zawady znalazły się na czele tabeli 1. Ligi, mając na swoim koncie 21 „oczek”. Drugą pozycję z 18 punktami zajmuje z kolei MTS Żory, który rozegrał jednak dwa mecze mniej.

tabela SPR Olkusz - TS MKS San Jarosław - SPR Olkusz 26:38. "Srebrne Lwice" liderkami 1. Ligi!
fot. zprp.pl

Najwięcej, bo aż 9 bramek dla olkuskiej drużyny w pojedynku z TS-em MKS San Jarosław zdobyła Natalia Kolonko. 8 goli dołożyła natomiast Paula Masiuda, 6 Paulina Marszałek, po 4 Wiktoria Sioła i Oliwia Sołościuk, po 2 Sabina Radlak i Magdalena Barczyk, a po jednej Klaudia Wójcicka-Dudek, Zuzanna Żur oraz Weronika Gęgotek. Następny ligowy mecz SPR Olkusz rozegra z kolei w sobotę 30 listopada o godzinie 17:00. Nasze piłkarki ręczne podejmą wtedy w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. 1A w Olkuszu KS Zgodę Rudę Śląską. Tradycyjnie, w imieniu Redakcji Kuriera Olkuskiego serdecznie zachęcam Państwa do osobistego, głośnego dopingowania podopiecznych trenera Kamila Zawady!

zdjęcie główne (przykładowe): Anna Niewiadomska (SPR Olkusz)

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *