TS MKS San Jarosław – SPR Olkusz 26:38. „Srebrne Lwice” liderkami 1. Ligi!

SPR Olkusz pokonał na wyjeździe TS MKS San Jarosław 26:38 w spotkaniu 8. kolejki 1. Ligi kobiet w piłce ręcznej. Dzięki temu podopieczne trenera Kamila Zawady zasiadły w fotelu lidera zaplecza Superligi. Było to również siódme zwycięstwo naszej drużyny z rzędu!

Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Olkusz imponuje w tym sezonie swoją formą. Co prawda przegrało ono na inaugurację rozgrywek z MTS-em Żory (2. miejsce w tabeli), ale potem wygrało wszystkie z siedmiu kolejnych spotkań, m.in. sensacyjnie pokonując Koronę Handball Kielce. Przypominamy, że ekipa z województwa świętokrzyskiego zakończyła poprzedni sezon na 8. miejscu w PGNiG Superlidze, a w tym roku występuje na zapleczu szczypiorniakowej Ekstraklasy jedynie z powodu utraty licencji na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Przed tygodniem, w „pierwszym takim meczu od ponad 10 lat” „Srebrne Lwice” zwyciężyły z kolei po niezwykle emocjonującym meczu z JTC AZS-em Poznań.

Olkuszanki przedłużyły zwycięską passę również w sobotę, kiedy to zmierzyły się na wyjeździe z TS-em MKS San Jarosław. Zdecydowanym faworytem w tym pojedynku były nasze piłkarki ręczne, jako że gospodynie znajdują się na przedostatnim miejscu w tabeli, mając na swoim koncie zaledwie jedynie jedno zwycięstwo. Niespodziewanie lepiej w sobotni pojedynek weszła jednak drużyna z Podkarpacia, która zdobyła cztery pierwsze bramki. Podopieczne trenera Kamila Zawady szybko doprowadziły jednak do remisu 4:4, a gra przez pierwszy kwadrans toczyła się praktycznie bramka za bramkę. Później swoją przewagę sukcesywnie zaczęły budować olkuskie zawodniczki, dzięki czemu pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 17:21.

W drugiej odsłonie tego pojedynku SPR Olkusz nie zamierzał popełnić błędu z pierwszej połowy i całkowicie podporządkował sobie przebieg meczu. Od 35. do 48. minuty przewaga olkuskich szczypiornistek wzrosła bowiem z 18:23 do 20:33. W tym momencie jasne było już zatem, która drużyna zdobędzie komplet punktów. Ostatnie minuty spotkania były więc szansą na grę przede wszystkim juniorek „Srebrnych Lwic”, które spokojnie dowiozły wynik do końca i zwyciężyły ostatecznie 26:38. W efekcie podopieczne trenera Kamila Zawady znalazły się na czele tabeli 1. Ligi, mając na swoim koncie 21 „oczek”. Drugą pozycję z 18 punktami zajmuje z kolei MTS Żory, który rozegrał jednak dwa mecze mniej.

tabela SPR Olkusz - TS MKS San Jarosław - SPR Olkusz 26:38. "Srebrne Lwice" liderkami 1. Ligi!
fot. zprp.pl

Najwięcej, bo aż 9 bramek dla olkuskiej drużyny w pojedynku z TS-em MKS San Jarosław zdobyła Natalia Kolonko. 8 goli dołożyła natomiast Paula Masiuda, 6 Paulina Marszałek, po 4 Wiktoria Sioła i Oliwia Sołościuk, po 2 Sabina Radlak i Magdalena Barczyk, a po jednej Klaudia Wójcicka-Dudek, Zuzanna Żur oraz Weronika Gęgotek. Następny ligowy mecz SPR Olkusz rozegra z kolei w sobotę 30 listopada o godzinie 17:00. Nasze piłkarki ręczne podejmą wtedy w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. 1A w Olkuszu KS Zgodę Rudę Śląską. Tradycyjnie, w imieniu Redakcji Kuriera Olkuskiego serdecznie zachęcam Państwa do osobistego, głośnego dopingowania podopiecznych trenera Kamila Zawady!

zdjęcie główne (przykładowe): Anna Niewiadomska (SPR Olkusz)

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *