Trzej kompletnie pijani kierowcy w rękach olkuskich policjantów

2020-09-10 /197
Trzej kompletnie pijani kierowcy w rękach olkuskich policjantów

„Miejmy nadzieję, że zapadnie wobec nich wyrok pozbawienia wolności, a poprzez pobyt w zakładzie karnym te osoby stwarzające zagrożenie dla życia innych będą izolowane od reszty społeczeństwa” – ostro komentują olkuscy policjanci.

Rekordzista został zatrzymany w Gołaczewach, gdzie kierował skuterem mając aż 3,46 promila alkoholu w swoim organizmie. Niewiele lepszy wynik dało badanie trzeźwości kierowcy Audi w Jeżówce, który miał 3,2 promila. Na dodatek mężczyzna ten nie posiadał prawa jazdy. W Kosmolowie funkcjonariusze zatrzymali z kolei 53-letniego Olkuszanina, który kierował samochodem mając 2,4 promila alkoholu w swoim organizmie. Przy okazji tych zdarzeń mundurowi przypominają, że wypadki z udziałem nietrzeźwych kierowców często bywają tragiczne w skutkach nie tylko dla nich samych, ale także dla innych, postronnych uczestników ruchu drogowego.

Wraz z początkiem roku szkolnego stróże prawa zaczęli prowadzić wzmożone kontrole oraz działania profilaktyczne mające na celu w jak największym stopniu wyeliminować z ruchu drogowego pijanych kierowców. Niestety, nawet pomimo tego, wciąż nie brakuje osób, które nie bacząc na stwarzane przez siebie zagrożenie oraz grożące im surowe konsekwencje prawne i finansowe, decydują się na jazdę „na podwójnym gazie”„Czy naprawdę musi dojść do tragedii, by tacy kierowcy zrozumieli jak poważne zagrożenie stanowią na drodze, wsiadając za kierownicę po spożyciu alkoholu lub zażyciu środka odurzającego?” – pytają olkuscy policjanci.

źródło: olkusz.policja.gov.pl