Trzej kompletnie pijani kierowcy w rękach olkuskich policjantów

„Miejmy nadzieję, że zapadnie wobec nich wyrok pozbawienia wolności, a poprzez pobyt w zakładzie karnym te osoby stwarzające zagrożenie dla życia innych będą izolowane od reszty społeczeństwa” – ostro komentują olkuscy policjanci.

Rekordzista został zatrzymany w Gołaczewach, gdzie kierował skuterem mając aż 3,46 promila alkoholu w swoim organizmie. Niewiele lepszy wynik dało badanie trzeźwości kierowcy Audi w Jeżówce, który miał 3,2 promila. Na dodatek mężczyzna ten nie posiadał prawa jazdy. W Kosmolowie funkcjonariusze zatrzymali z kolei 53-letniego Olkuszanina, który kierował samochodem mając 2,4 promila alkoholu w swoim organizmie. Przy okazji tych zdarzeń mundurowi przypominają, że wypadki z udziałem nietrzeźwych kierowców często bywają tragiczne w skutkach nie tylko dla nich samych, ale także dla innych, postronnych uczestników ruchu drogowego.

Wraz z początkiem roku szkolnego stróże prawa zaczęli prowadzić wzmożone kontrole oraz działania profilaktyczne mające na celu w jak największym stopniu wyeliminować z ruchu drogowego pijanych kierowców. Niestety, nawet pomimo tego, wciąż nie brakuje osób, które nie bacząc na stwarzane przez siebie zagrożenie oraz grożące im surowe konsekwencje prawne i finansowe, decydują się na jazdę „na podwójnym gazie”: „Czy naprawdę musi dojść do tragedii, by tacy kierowcy zrozumieli jak poważne zagrożenie stanowią na drodze, wsiadając za kierownicę po spożyciu alkoholu lub zażyciu środka odurzającego?” – pytają olkuscy policjanci.

źródło: olkusz.policja.gov.pl
zdjęcie (przykładowe): pixabay.com

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *