Tragiczny wypadek w Bukownie. Nie żyje 43-letni rowerzysta

43-letni rowerzysta zmarł w wypadku, do którego doszło we wtorek 6 sierpnia około godziny 21:00 na ul. Nowej w Bukownie.

img 7319 - Tragiczny wypadek w Bukownie. Nie żyje 43-letni  rowerzysta

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, do wypadku doszło we wtorek 6 sierpnia około godziny 21:00 w pobliżu skrzyżowania ulic Nowej, Górniczej i Hutniczej w Bukownie. Podczas manewru wyprzedzania, kierujący samochodem marki Audi 23-letni mieszkaniec Bukowna, potrącił tam rowerzystę. Wypadek był na tyle poważny, że poszkodowany musiał być reanimowany do czasu przybycia karetki pogotowia. Po przywróceniu czynności życiowych został on natomiast przetransportowany Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala w Krakowie. Niestety mężczyzny nie udało się uratować.

img 7285 - Tragiczny wypadek w Bukownie. Nie żyje 43-letni  rowerzysta

Na miejscu obecny był technik kryminalistyki oraz biegły sądowy z zakresu wypadków drogowych. Funkcjonariusze będą teraz szczegółowo wyjaśniać przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. Jednocześnie mundurowi apelują o rozwagę. Pogoda za oknem zachęca do jazdy na dwóch kółkach, a przejażdżki rowerowe i zorganizowane rajdy są teraz częstym widokiem na drogach. Niestety przekłada się to również na wzrost ilości niebezpiecznych sytuacji.

Warto również pamiętać, że rowerzysta, podobnie jak pieszy, zaliczany jest do grupy tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego. Oznacza to, że nie może on liczyć na poduszki powietrzne, pasy bezpieczeństwa czy karoserię samochodu. Dlatego też w zderzeniu z pojazdem rowerzysta narażony jest na poważne niebezpieczeństwo. Kierowcy samochodów muszą z kolei pamiętać, że rowerzyści mają prawo oczekiwać, iż ich uprawnienia będą respektowane przez innych użytkowników dróg.

źródło: olkusz.policja.gov.pl

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *