„Szlakiem dawnych olkuskich sklepów, warsztatów i knajp”

W sobotę 24 sierpnia odbędzie się spacer historyczny „Szlakiem dawnych olkuskich sklepów, warsztatów i knajp”. Patronat medialny nad tym wydarzeniem objął Kurier Olkuski.

plakat 1 spacery ver 5 - "Szlakiem dawnych olkuskich sklepów, warsztatów i knajp"

Jest to kolejne wydarzenie z serii Olkuskie Spacery Historyczne 2019″, która potrwa do końca tego roku. Przypominamy, że z okazji obchodów 720-lecia Olkusza przynajmniej raz w miesiącu mieszkańcy i turyści mogą wziąć udział w ciekawych i bezpłatnych wycieczkach tematycznych. Po zabytkach i historii Olkusza oprowadzają pasjonaci historii „Srebrnego Miasta”, czyli członkowie lokalnych stowarzyszeń, a także pracownicy magistratu i wolontariusze. Większość wycieczek ma charakter spacerów po mieście oraz okolicy, połączonych ze zwiedzaniem miejscowych zabytków.

68842174 1402412456581258 9047088424200175616 o - "Szlakiem dawnych olkuskich sklepów, warsztatów i knajp"

Chętni do wzięcia udziału w akcji spotykają się o godzinie 10:00 w Punkcie Informacji Turystycznej MSiT przy ul. Floriańskiej 8. Stamtąd, prowadzeni przez przewodników z Olkuskiej Grupy Turystycznej „Amonit” oraz historyka i pracownika Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu, wyruszą oni na wycieczkę po Olkuszu, szukając śladów pod dawnych sklepach, restauracjach, a także zakładach rzemieślniczych, jakie niegdyś znajdowały się w okolicach rynku. Podczas spaceru „Szlakiem dawnych olkuskich sklepów, warsztatów i knajp” będzie także można zobaczyć kopie zdjęć przedstawiających dawne sklepy i lokale, a także repliki reklam olkuskich sklepów sprzed prawie 90 lat.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *