„Szlakiem dawnych olkuskich sklepów, warsztatów i knajp”

W sobotę 24 sierpnia odbędzie się spacer historyczny „Szlakiem dawnych olkuskich sklepów, warsztatów i knajp”. Patronat medialny nad tym wydarzeniem objął Kurier Olkuski.

plakat 1 spacery ver 5 - "Szlakiem dawnych olkuskich sklepów, warsztatów i knajp"

Jest to kolejne wydarzenie z serii Olkuskie Spacery Historyczne 2019″, która potrwa do końca tego roku. Przypominamy, że z okazji obchodów 720-lecia Olkusza przynajmniej raz w miesiącu mieszkańcy i turyści mogą wziąć udział w ciekawych i bezpłatnych wycieczkach tematycznych. Po zabytkach i historii Olkusza oprowadzają pasjonaci historii „Srebrnego Miasta”, czyli członkowie lokalnych stowarzyszeń, a także pracownicy magistratu i wolontariusze. Większość wycieczek ma charakter spacerów po mieście oraz okolicy, połączonych ze zwiedzaniem miejscowych zabytków.

68842174 1402412456581258 9047088424200175616 o - "Szlakiem dawnych olkuskich sklepów, warsztatów i knajp"

Chętni do wzięcia udziału w akcji spotykają się o godzinie 10:00 w Punkcie Informacji Turystycznej MSiT przy ul. Floriańskiej 8. Stamtąd, prowadzeni przez przewodników z Olkuskiej Grupy Turystycznej „Amonit” oraz historyka i pracownika Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu, wyruszą oni na wycieczkę po Olkuszu, szukając śladów pod dawnych sklepach, restauracjach, a także zakładach rzemieślniczych, jakie niegdyś znajdowały się w okolicach rynku. Podczas spaceru „Szlakiem dawnych olkuskich sklepów, warsztatów i knajp” będzie także można zobaczyć kopie zdjęć przedstawiających dawne sklepy i lokale, a także repliki reklam olkuskich sklepów sprzed prawie 90 lat.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *