Szczypiornistki SPR Olkusz przed szansą na rewanż

Nietypowo, bo zaledwie 4 dni po spotkaniu z FutureNet Imperium Katowice, szczypiornistki SPR Olkusz podejmą na własnej hali AZS AWF Warszawa w zaledlym spotkaniu 6. kolejki 1. Ligi Kobiet w piłce ręcznej. W sobotę zabrakło naprawdę niewiele, kiedy to po zawziętej walce do ostatnich sekund Olkuszanki uległy przyjezdnym 27:28. W środę podopieczne Marcina Księżyka będą miały zatem okazję do rewanżu.

DSC0172 - Szczypiornistki SPR Olkusz przed szansą na rewanż
fot. Mateusz Łebek

Z pewnością nie tak wszyscy kibice wyobrażali sobie początek tego sezonu dla szczypiornistek olkuskiego klubu. Po mistrzostwie ligi w minionych rozgrywkach, „Srebrne Lwice” zajmują obecnie dopiero 7. lokatę. Sportową karierę przed startem zmagań w ramach sezonu 2018/2019 zakończyła jednak doświadczona Agata Nowak, znana kibicom z panieńskiego nazwiska Wcześniak. Jak nietrudno się zatem domyślić, to właśnie wydarzenia z życia prywatnego miały wpływ na taką a nie inną decyzję dotychczasowej kapitan naszego zespołu. Wieloletnia zawodniczka SPR-u pozostała jednak w klubie jako szkoleniowiec zespołów młodszych. Ponadto, nasze szczypiornistki wciąż mają do rozegrania 2 zaległe spotkania, a pierwszym z nich jest właśnie jutrzejsze starcie z Warszawiankami. Liczymy zatem, że już niebawem „Srebrne Lwice” powrócą do czołówki ligi.

4 - SPR Olkusz – MKS Olimpia Beskid Nowy Sącz 40:32. "Srebrne Lwice" wróciły na zwycięską ścieżkę!
fot. Anna Niewiadomska (SPR Olkusz)

Okazję ku temu mają jednak naprawdę dogodną, jako że ich jutrzejsze rywalki również nie mają za sobą wymarzonego początku sezonu. AZS AWF Warszawa zgromadził na swoim koncie co prawda o jeden punkt więcej, zajmując również o jedno wyższe, bo 6. miejsce w lidze, jednak rozegrał o jeden więcej od „Srebrnych Lwic” mecz. Nasze zawodniczki, w przypadku zwycięstwa, zamienią się zatem ze stołecznym klubem lokatami. W poprzednim sezonie SPR Olkusz zwyciężył w oby dwóch spotkaniach z zespołem z Warszawy, najpierw pokonując ją na własnej hali 34:32, a później na wyjeździe 31:41. Co ciekawe, po wygranej pierwszego meczu Olkuszanki zostały liderem zeszłorocznych rozgrywek po rundzie jesiennej, a wyjazdowe zwycięstwo zapewniło im tytuł Mistrzyń 1. Ligi Kobiet w piłce ręcznej sezonu 2017/2018. Miejmy zatem nadzieję, że jutrzejsze spotkanie również da nam wiele powodów do
radości.
e1 - Szczypiornistki SPR Olkusz przed szansą na rewanż
fot. Fotokompozytor – Fotografia ślubna i sportowa
Tradycyjnie przypominam również, że tych z Państwa, którzy nie będą mogli osobiście dopingować naszych „Srebrnych Lwic” i być ich przysłowiowym ósmym zawodnikiem, zapraszam serdecznie do oglądania transmisji na żywo z tego spotkania, która rozpocznie się równo z pierwszym gwizdkiem sędziego na naszej stronie na Facebooku.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *