Święto Szkoły Podstawowej nr 6 im. Fryderyka Chopina w Olkuszu

Dzień ten rozpoczął się zwyczajnie: dzwonek, lekcje… przed południem na uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 w Olkuszu im. Fryderyka Chopina czekało jednak mnóstwo atrakcji, przygotowanych z okazji z okazji święta jej patrona Fryderyka Chopina. Uświetnić ten wyjątkowy dzień pomógł m.in. Zespół Szkół nr 4 w Olkuszu, „Motocykliści Wolbromscy”, Salon Kawasaki Kraków, Małopolska Szkoła Motocyklowa czy Szkoła Nauki Jazdy „Marzanna”.

20180604 101509 - Święto Szkoły Podstawowej nr 6 im. Fryderyka Chopina w Olkuszu

Tego dnia szkołę swoją obecnością zaszczycił m.in. Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik, Dyrektor Samorządowego Zespołu Edukacji w Olkuszu Paulina Polak, Prezes i Wiceprezes PWiK Alfred Szylko i Grzegorz Cebo, Proboszcz Parafii św. Barbary ks. kan. Stanisław Parkita, Radny olkuskiej Rady Miejskiej Janusz Dutkiewicz, Redaktor Naczelny naszej gazety Miłosz Pałka oraz emerytowani dyrektorzy szkoły, nauczyciele, pracownicy i oczywiście rodzice. Już przed południem uczniowie usłyszeli klaksony i dźwięk silników motocykli zbliżających się na teren szkoły. Kiedy jedna grupa uczniów zachwycała się motocyklami, rozmawiając z instruktorami jazdy czy motocyklistami-pasjonatami, uczniowie ZS nr 4 malowali twarze i zaplatali warkoczyki młodym podopiecznym. W pamięci przybyłych gości na długo zapadnie również z pewnością przedstawienie, podczas którego na oczach widzów powstał… fortepian dla Chopina. Podczas uroczystości duży nacisk położony został również na bezpieczeństwo, o które dba Dyrektor Małgorzata Dachowska. Jak przystało na najbardziej „Odblaskową Szkołę” w powiecie oraz 11. w Małopolsce, na święto szkoły zaproszeni zostali także fachowcy, prezentujący najwyższej klasy maszyny i przypominający uczniom o bezpieczeństwie. Uśmiech dzieci, radość i zadowolenie dowodzi, że święto z pewnością spełniło oczekiwania uczniów.

20180604 100404 1 - Święto Szkoły Podstawowej nr 6 im. Fryderyka Chopina w Olkuszu

Podczas specjalnie przygotowanej na te okoliczność akademii, młodzi podopieczni olkuskiej placówki mogli, nieco na wesoło, poznać życiorys „Frycka”, jak potocznie mówią na swojego patrona. Mieli oni także okazję do wysłuchania znanych utworów Fryderyka Chopina oraz zaprezentować swoje umiejętności w przeprowadzonym szkolnym konkursie „Mam talent”. Na koniec każdy z uczniów otrzymał również coś słodkiego.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *