„Święto Srebra” dokładnie za miesiąc. Co wiemy na ten moment?

Święto Srebra, czyli Dni Olkusza, odbędą się w tym roku w dniach 26-27 maja, w ostatni weekend miesiąca. Kolejne obchody imprezy przewidują wiele akcentów nawiązujących do historii i tradycji Srebrnego Miasta, choć nie zabraknie też nowych atrakcji.

Jako pierwsze poznaliśmy tegoroczne gwiazdy polskiej estrady. Na olkuskiej scenie zaśpiewają m.in. Sylwia Grzeszczak oraz zespół Weekend. Podczas Dni Olkusza 2018 na rynku odbędzie się także… Silent Party. W jego trakcie uczestnicy bawić się będą przy zastosowaniu bezprzewodowych słuchawek na uszach, słuchając muzyki puszczanej przez DJ’ów. Uczestnicy będą mogli wybierać pomiędzy trzema ścieżkami dźwiękowymi oraz regulować głośność. System ten omija również przepis o ciszy nocnej. To idealna odpowiedź na problem z poziomem hałasu podczas wydarzeń muzycznych, wystąpień czy koncertów.

headphones 2684423 - "Święto Srebra" dokładnie za miesiąc. Co wiemy na ten moment?

Innym z wydarzeń towarzyszących tegorocznemu Świętu Srebra, czyli Dni Olkusza 2018, będzie Jarmark Rękodzieła i Produktów Lokalnych, mający miejsce na ulicy Krakowskiej. W drewnianych domkach kupić można ręcznie haftowane dekoracje do domu, sery, wędliny, biżuterię, miody, naturalne kosmetyki i wiele więcej. Różnorodność oferowanych produktów oraz ich jakość zachęcały w poprzednio uczestników Święta Srebra do oglądania i zakupów.

Pełen zakres atrakcji będziemy poznawać na bieżąco, wraz z mijającymi do rozpoczęcia imprezy dniami.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

One thought on “„Święto Srebra” dokładnie za miesiąc. Co wiemy na ten moment?

  • Kwiecień 27, 2018 at 5:39 pm
    Permalink

    Poprawie pana panie Michale, otóż Silent Party – nadaje sie tylko do odtwarzania muzyki, a nie słuchania muzyki na żywo. Nie jest możliwie zagranie dobrego koncertu takiego cichego. Argumentów jest bardzo wiele od brzmienia na koncercie np perkusja – ktos powie że są perkusję elekrtyczne zgoda – ale one nie mają dynamiki, brzmienia drewna, głębi naciągów i brzmienia talerzy – granie na takiej pseudo perusju=i to sobie można w domu do treningu ale ani nie na próby anu tym bardziej na koncert. Gitary – otóż na brzmienie gitary nie ma wpływu tylko sama gitara ale wszystko to co składa sie na linie brzmienia czyli brzmienie słyszymy prawidłowe te, które przechodzi od gitary przez kabel po efekty przez kabel do głowy wzmacniacz często lampowego i dopiero wychodzący dźwięk z kolumny która takz ma wpływ na brzmienie jest nagłaśniane wten sposób że przykłada sie do niej mikrofon – i dopiero to idzie na głośniki. Żaden szanujący sie muzyk nigdy nie weźmie udziału w graniu na żywo na słuchawki. Czyli – cicha dyskoteka może ma jakieś zastosowanie – ale jak tu porozmawiać z druga osobą żeby inni nie podsłuchiwali – szeptem ?? Zatem to beznadziejny rozwiązanie na wystąpienia i koncerty, natomiast interesujący na cichą dyskoteke. Szanowny panie Nie rozpędzałbym się następnym razem z takimi opiniami, szczególnie gdy nie ma sie za bardzo pojęcia o czym się mówi. Pozdrawiam

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *