Święto Srebra – Dni Olkusza 2019 już w ten weekend!

25 i 26 maja na olkuskim rynku odbędzie się „Święto Srebra – Dni Olkusza 2019”. W programie przewidziano moc atrakcji, a gwiazdami tegorocznej imprezy będą zespół PECTUS, Blue Café oraz Kuba Molęda. Wśród atrakcji towarzyszących znalazły się m.in. występy lokalnych artystów, korowód ulicami miasta, jarmark produktów rękodzielniczych i lokalnych oraz silent party. Patronat medialny nad tegorocznym świętem naszego miasta objął Kurier Olkuski.

Gorąco zapraszam wszystkich mieszkańców oraz gości „Srebrnego Miasta” na Dni Olkusza. Chcemy, by było to święto dla wszystkich, dlatego zaplanowaliśmy atrakcje, przy których mile spędzą czas zarówno starsi, jak i młodsi amatorzy zabawy na wolnym powietrzu. Serdecznie dziękuję w tym miejscu sponsorom Święta Srebra, których wsparcie sprawia, że olkuski rynek znów zatętni życiem – komentuje Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik.

Na ulicy Krakowskiej na stoiskach Jarmarku Rękodzieła i Produktów Lokalnych będzie można zdobyć m.in. ręcznie robioną biżuterię, ozdoby oraz zabawki. Nie zabraknie również dobrego jedzenia, regionalnych przysmaków oraz tego, co uwielbiają najmłodsi, czyli wesołego miasteczka. W Mobilnym Punkcie Informacji Turystycznej będzie można z kolei poznać ciekawostki związane z Olkuszem, wziąć udział w konkursie i otrzymać bezpłatne materiały promocyjne. Jak co roku, obchodom Święta Srebra towarzyszyć będą również stoiska gastronomiczne, pokaz sztucznych ogni i wiele innych atrakcji oraz imprez towarzyszących.

swieto srebra telebim urzad 1 - Święto Srebra - Dni Olkusza 2019 już w ten weekend!

W sobotę o godzinie 12:30 ulicami Olkusza przejdzie kolorowy korowód, a jego reprezentanci odbiorą klucze do miasta z rąk burmistrza Romana Piaśnika. Jako że Dni Olkusza to niepowtarzalna okazja do zaprezentowania się na profesjonalnej scenie młodych artystów z olkuskich szkół stowarzyszeń, ognisk muzycznych, a także lokalnych zespołów muzycznych, to w sobotę na scenie zaprezentują się: Olkuska Reprezentacyjna Orkiestra Dęta, Szkoła Podstawowa Nr 4, Szkoła Podstawowa w Kosmolowie, Szkoła Podstawowa Nr 10, Szkoła Podstawowa Nr 6, Publiczna Szkoła Podstawowa w Witeradowie, Klub Sportowy Flika, Ognisko Muzyczne „Żaczek” oraz I Liceum Ogólnokształcące.  W programach artystycznych nie zabraknie pokazów tanecznych czy wokalnych popisów.

dni olkusza plakat 2019 - Święto Srebra - Dni Olkusza 2019 już w ten weekend!

Następnie z koncertem gitarowym wystąpi Mariusz Sławkowski, a koncert rockowy zaprezentuje „THE ROAD TRIP”. Nie zabraknie także wokalistek Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu. O godzinie 20:30 na scenie pojawi się z kolei gwiazda wieczoru, czyli zespół „PECTUS”. Formacja ta święciła w swojej karierze liczne sukcesy, jak choćby dwukrotną „SuperJedynkę” w kategorii „SuperZespół” oraz „SuperWystęp” na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 2013 roku czy potrójną „Złotą Płytę” (odpowiednio w latach 2013, 2014 i 2016). Na zakończenie sobotniego wieczoru, ok. godziny 22:00, organizatorzy zapraszają na „Silent Party”, czyli wyśmienitą cichą zabawę na olkuskim rynku.

jarmark - Święto Srebra - Dni Olkusza 2019 już w ten weekend!

W niedzielne popołudnie od godziny 13:00 na mieszkańców czekać będą kolejne prezentacje młodych, utalentowanych artystów. Tym razem na scenie zaprezentują się: Olkuska Szkółka Baletowa, IV Liceum Ogólnokształcące w Olkuszu, Stowarzyszenie Wszyscy dla Wszystkich, Zespół Szkolno-Przedszkolny Integracyjny Nr 1 – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Olkuszu, Ognisko Muzyczne DodiArt, Szkoła Tańca Wena, Zespół rockowy ACJATON oraz wokalistki olkuskiego MOK-u. O godzinie 19:00 na scenie pojawi się Kuba Molęda. Ten pochodzący z Olkusza piosenkarz i kompozytor znany jest przede wszystkim z pop-rockowego zespołu L.O.27, teatrów Roma oraz Rampa oraz musicalowych ról, m. in. w „Tańcu Wampirów” Romana Polańskiego.

korowod - Święto Srebra - Dni Olkusza 2019 już w ten weekend!

Kuba prowadził także program młodzieżowy „Mogę wszystko” w TVP 2 i dubbingował postacie z filmów animowanych wytwórni Walta Disneya. Wraz z bratem Maciejem w 2007 roku wystąpił z piosenką „No Second Chance” w krajowych eliminacjach do 52. Konkursu Piosenki Eurowizji. Jesienią 2014 roku uczestniczył z kolei w drugiej edycji programu „Twoja twarz brzmi znajomo”, a 18 sierpnia 2017 roku zaśpiewał podczas TOP of the TOP Festival w Sopocie. Wreszcie, o godzinie 20:30, na scenie zaprezentuje się główna atrakcja niedzielnego wieczoru, czyli zespół Blue Café. Na zakończenie „Święta Srebra – Dni Olkusza 2019”, tradycyjnie około godziny 22:00, odbędzie się pokaz sztucznych ogni.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *