Święto policji w Olkuszu

26 lipca funkcjonariusze i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu obchodzili święto upamiętniające 99 rocznicę powstania polskiej Policji.

1 2 - Święto policji w Olkuszu

W olkuskich uroczystościach, które rozpoczęły się o godzinie 13:00 udział wzięli m.in. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji inspektor Robert Strzelecki, Komendant Powiatowej Policji w Olkuszu inspektor Tomasz Zając, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Olkuszu młodszy inspektor Jarosław Klich, Poseł na Sejm RP Agnieszka Ścigaj, Wicestarosta Powiatu Olkuskiego Jan Orkisz, ks. Henryk Chmieła, komendanci z lokalnych komisariatów oraz funkcjonariusze i pracownicy Policji.

6 - Święto policji w Olkuszu

Uroczysty apel rozpoczął się od złożenia meldunku inspektorowi Robertowi Strzeleckiemu przez dowódcę uroczystości podkomisarza Marcina Dzięcioła. Następnie wprowadzono sztandar komendy i odegrano hymn państwowy. Szef olkuskiej policji złożył podziękowania policjantkom, policjantom i pracownikom Policji za ich trudną służbę i pracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców ziemi olkuskiej. W swym przemówieniu podziękowania skierował dla wszystkich instytucji, organizacji oraz podmiotów, uczestniczących wraz z policją w utrzymaniu bezpieczeństwa obywateli. Po odczytaniu rozkazów o mianowaniu na wyższe stopnie służbowe wręczył 25 olkuskim policjantom akty nominacyjne na wyższe stopnie służbowe. Tradycyjnie, oprócz awansów na wyższe stopnie policyjne, starosta, burmistrzowie oraz wójtowie nagrodami za uzyskane wyniki w pracy zawodowej wyróżnili 22 policjantów i pracowników Policji.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *