Święto policji w Olkuszu

26 lipca funkcjonariusze i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu obchodzili święto upamiętniające 99 rocznicę powstania polskiej Policji.

1 2 - Święto policji w Olkuszu

W olkuskich uroczystościach, które rozpoczęły się o godzinie 13:00 udział wzięli m.in. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji inspektor Robert Strzelecki, Komendant Powiatowej Policji w Olkuszu inspektor Tomasz Zając, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Olkuszu młodszy inspektor Jarosław Klich, Poseł na Sejm RP Agnieszka Ścigaj, Wicestarosta Powiatu Olkuskiego Jan Orkisz, ks. Henryk Chmieła, komendanci z lokalnych komisariatów oraz funkcjonariusze i pracownicy Policji.

6 - Święto policji w Olkuszu

Uroczysty apel rozpoczął się od złożenia meldunku inspektorowi Robertowi Strzeleckiemu przez dowódcę uroczystości podkomisarza Marcina Dzięcioła. Następnie wprowadzono sztandar komendy i odegrano hymn państwowy. Szef olkuskiej policji złożył podziękowania policjantkom, policjantom i pracownikom Policji za ich trudną służbę i pracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców ziemi olkuskiej. W swym przemówieniu podziękowania skierował dla wszystkich instytucji, organizacji oraz podmiotów, uczestniczących wraz z policją w utrzymaniu bezpieczeństwa obywateli. Po odczytaniu rozkazów o mianowaniu na wyższe stopnie służbowe wręczył 25 olkuskim policjantom akty nominacyjne na wyższe stopnie służbowe. Tradycyjnie, oprócz awansów na wyższe stopnie policyjne, starosta, burmistrzowie oraz wójtowie nagrodami za uzyskane wyniki w pracy zawodowej wyróżnili 22 policjantów i pracowników Policji.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *