Święto Policji w olkuskiej komendzie – 23 funkcjonariuszy mianowanych na wyższe stopnie

Choć ogólnopolskie Święto Policji przypada dzisiaj, to policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu obchodzili swoje święto już w poniedziałek. Z uwagi na obostrzenia związane z epidemią koronawirusa, święto to miało jednak w tym roku skromniejszy charakter i wzięła w nim udział mniejsza niż zazwyczaj liczba wyróżnionych funkcjonariuszy. Tegoroczna uroczystość prowadzona była również bez udziału gości.

swieto policji 1 - Święto Policji w olkuskiej komendzie - 23 funkcjonariuszy mianowanych na wyższe stopnie

O godzinie 9:00 przed budynkiem olkuskiej komendy, od złożenia meldunku Komendantowi Powiatowemu Policji w Olkuszu młodszemu inspektorowi Jarosławowi Klichowi przez dowódcę uroczystości komisarza Marcina Dzięcioła, rozpoczął się uroczysty apel. Następnie wprowadzono Sztandar olkuskiej komendy i odegrano hymnu państwowy. Gospodarz uroczystości odczytał list gratulacyjny Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie inspektora Romana Kustera, skierowany do wszystkich policjantów i pracowników Policji. W liście tym szef garnizonu małopolskiego podkreślił rolę mundurowych w czasie pandemii, jak również przekazał gratulacje awansowanym oraz złożył życzenia wszystkim funkcjonariuszom, pracownikom i ich rodzinom.

Chcę Wam serdecznie podziękować za to, że byliście gotowi służyć wtedy, gdy społeczeństwo potrzebowało nas w sposób szczególny. Dziękuję każdemu z Was wiedząc, jak wiele poświęceń niosło podejmowanie służby w czasie powszechnej niepewności i trudności codziennego funkcjonowania – głosił wspomniany list.

Słowa uznania i życzenia z okazji Święta Policji złożył również Komendant Powiatowy Policji, dziękując instytucjom i przedstawicielom, z którymi olkuska policja współpracuje na co dzień, a więc w szczególności prokuraturze, sądowi i władzom samorządowym. Młodszy inspektor Jarosław Klich zwrócił z kolei uwagę na to, że bez współpracy i wzajemnego zrozumienia, a przede wszystkim pomocy, nie byłyby możliwe tak skuteczne działania w zakresie poprawy bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu. Podczas uroczystości Komendant Powiatowy Policji w Olkuszu wręczył również 23 akty mianowania na wyższe stopnie policyjne.

święto policji 2  - Święto Policji w olkuskiej komendzie - 23 funkcjonariuszy mianowanych na wyższe stopnie

Wśród wyróżnionych znaleźli się stróże prawa z komendy oraz podległych komisariatów w Bukownie, Wolbromiu i Kluczach. Na stopnie nadkomisarzy mianowano 2 funkcjonariuszy, na stopień nadkomisarza Policji 1 oficera, na stopień komisarza Policji 3 oficerów, na stopień aspiranta sztabowego Policji 1 policjanta, na stopień starszego aspiranta 7 policjantów, na stopień aspiranta Policji 2 funkcjonariuszy, na stopień młodszego aspiranta Policji 7 policjantów, na stopień sierżanta sztabowego Policji 12 funkcjonariuszy, na stopień starszego sierżanta Policji 7 sierżantów Policji, na stopień sierżanta Policji 7 starszych posterunkowych KPP w Olkuszu, a na stopień starszego posterunkowego 12 funkcjonariuszy.

źródło: olkusz.policja.gov.pl

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *