Święto 100-lecia Służb Sanitarnych w Olkuszu

19 lipca minęło dokładnie 100 lat od utworzenia Służb Sanitarnych w Polsce. Z tej okazji w Państwowym Powiatowym Inspektoracie Sanitarnym w Olkuszu odbyły się okolicznościowe uroczystości.

10086 - Święto 100-lecia Służb Sanitarnych w Olkuszu

Przybyli goście mieli okazję poznać ciekawą historię inspekcji sanitarnej przedstawioną przez Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olkuszu lek. med. Agatę Knapik. Życzenia wszystkim byłym i obecnym pracownikom złożyli m.in. Wicewojewoda Małopolski, Starosta Olkuski, Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz, przedstawiciele Posłów na Sejm RP Lidii Gądek i Jacka Osucha czy też reprezentacji zaprzyjaźnionych instytucji i firm.

10109 - Święto 100-lecia Służb Sanitarnych w Olkuszu

Punktem kulminacyjnym uroczystości było natomiast odsłonięcie i poświęcenie tablicy upamiętniającej wszystkich tych, którzy swoją pracą i zaangażowaniem zapisali się na kartach historii inspekcji sanitarnej w powiecie olkuskim. Do nich zaliczyć można przede wszystkim byłych dyrektorów PSSE w Olkuszu, czyli kolejno Mariana Kiciarskiego, Wiesława Oziemskiego, Jana Strugacza, Wielosławę Kopeć – Bahr, Adama Sobczyka, Marię Gieszczyk, Bolesława Bogacza, Ewę Zbrojkiewicz oraz Andrzeja Kallistę.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *