„Światełko bohaterom – szlakiem mogił żołnierzy AK na olkuskim cmentarzu”

W niedzielę 27 października o godzinie 15:00 odbędzie się bezpłatny spacer historyczny „Światełko bohaterom – szlakiem mogił żołnierzy AK na olkuskim cmentarzu”. Patronat medialny nad tym wydarzeniem objął Kurier Olkuski.

74293652 2353122018283585 6224398383549775872 n - "Światełko bohaterom - szlakiem mogił żołnierzy AK na olkuskim cmentarzu"

Jest to kolejne wydarzenie z serii Olkuskie Spacery Historyczne 2019, która potrwa do końca tego roku. Przypominamy, że z okazji obchodów 720-lecia Olkusza przynajmniej raz w miesiącu mieszkańcy i turyści mogą wziąć udział w ciekawych i bezpłatnych wycieczkach tematycznych. Po zabytkach i historii Olkusza oprowadzają pasjonaci historii „Srebrnego Miasta”, czyli członkowie lokalnych stowarzyszeń, a także pracownicy magistratu i wolontariusze. Większość wycieczek ma charakter spacerów po mieście oraz okolicy, połączonych ze zwiedzaniem miejscowych zabytków.

plakat 1 spacery ver 5 - "Światełko bohaterom - szlakiem mogił żołnierzy AK na olkuskim cmentarzu"

Chętni do wzięcia udziału w wycieczce spotkają się pod bramą cmentarza. Podczas spaceru zorganizowanego przez olkuskie koło Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej jego uczestnicy odwiedzą nie tylko groby Olkuszan będących żołnierzami AK, ale także mogiły mieszkańców Olkusza, którzy wnieśli swój wkład dla odzyskania niepodległości w 1918 roku. Mowa tutaj m.in. o gen. Stefanie Buchowieckim, Aleksandrze Machnickim czy Janie Jarno. Szczegółowe informacje dotyczące spacerów można uzyskać w Punkcie Informacji Turystycznej MSiT przy ul. Floriańskiej 8 w Olkuszu lub poprzez adres mailowy it.olkusz@msit.malopolska.pl.

źródło: umig.olkusz.pl

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *