Strefa kibica za droga dla olkuskich władz

Wczoraj reprezentacja Polski w piłce nożnej rozegrała swój pierwszy mecz na Mistrzostwach Świata od 12 lat. W wielu polskich miastach mieszkańcy mogli wspólnie dopingować biało-czerwonych w specjalnie utworzonych strefach kibica. Niestety, nie w Olkuszu.

Przed rozpoczęciem mundialu pojawiło się wiele głosów, mówiących o utworzeniu na olkuskim rynku strefy kibica, w której lokalna społeczność mogłaby wspólnie oglądać zmagania Polaków na Mistrzostwach Świata. Na takie rozwiązanie zdecydowano się m.in. w Wolbromiu czy Trzebini. Jak natomiast argumentował rzecznik Urzędu Miasta i Gminy Olkusz Michał Latos, koszt umożliwienia wszystkim mieszkańcom wspólnego kibicowania na czas całego mundialu wyniósłby ok 200 tysięcy zł, co władze miasta uznały za zbyt duży wydatek.

meczstrefa - Strefa kibica za droga dla olkuskich władz

Taki obrót spraw nie spodobał się sporej części Olkuszan, którzy liczyli na wiele niezapomnianych chwil, spędzonych we wspólnym gronie. Pojawiły się zarzuty wobec władz miasta, że te kompletnie nie dbają o sport, jako że decyzja o nieorganizowaniu strefy kibica została poprzedzona przez niedawny brak awansu SPR Olkusz do szczypiorniakowej Ekstraklasy z powodów finansowych. Nie wiadomo także, czy m.in. z podobnych powodów przyszły sezon w ogóle rozpocznie drużyna futbolu amerykańskiego Silvers Olkusz, która po fenomenalnej grze w zeszłym sezonie awansowała przecież do 1. Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. Mieszkańcy przypominają także toalety publiczne za pół miliona złotych oraz 80 tysięcy zł rocznie na artykuły sponsorowane w lokalnej prasie. Jakie natomiast jest zdanie naszych czytelników na ten temat? Zachęcam Państwa serdecznie do dzielenia się swoimi przemyśleniami w komentarzach.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *