Srebro i brąz dla Kyokushin Karate Bukowno na międzynarodowym turnieju karate

Młodzieżowa reprezentacja klubu Kyokushin Karate Bukowno wywalczyła srebrny i brązowy medal na XI Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin „Carbon Cup” w Jastrzębiu Zdroju.

77400129 1344509932377448 828884239511453696 o - Srebro i brąz dla Kyokushin Karate Bukowno na międzynarodowym turnieju karate

Drużynę z Bukowna reprezentowali Róża Stolarczyk, Maja Dudek, Mateusz Lis oraz Filip Słaboń. Filip wywalczył brązowy medal w kategorii kumite kadetów – 40 kg, a Mateusz Lis zdobył srebrny medal w kategorii kumite młodzików – 40 kg. W konkurencji kata Mateusz Lis w kategorii młodzików oraz Róża Stolarczyk w kategorii młodziczek zakwalifikowali się natomiast do tury finałowej, zajmując ostatecznie bardzo dobre, odpowiednio 4. i 5. miejsce. Sensei Marcin Lis odebrał na dodatek zdobyty na Letnim Obozie w Krakowie „czarny pas” – 1 Dan. W zawodach wzięło łącznie udział 350 zawodników.

źródło: umbukowno.pl