Sprzęt AGD nagrodą dla Olkusza za świąteczną iluminację

     W styczniu rozstrzygnięty rozstrzygnięty plebiscyt „Świeć się z Energą”, w którym internauci wybierali najpiękniej oświetlone miasto w Polsce. Olkusz zwyciężył w wojewódzkim etapie, zdobywając tytuł Świetlnej stolicy Małopolski oraz wygrywając na cele charytatywne energooszczędny sprzęt AGD o wartości 10 tys. zł. Dziś nagrody te zostały przekazane placówkom, które zajmują się edukacją najbardziej potrzebujących dzieci.

energa przekazanie nagrod 28 - Sprzęt AGD nagrodą dla Olkusza za świąteczną iluminację

     Wygrana w etapie wojewódzkim i wysoka lokata w skali Polski są dla naszego miasta wielkim wyróżnieniem. Jako samorząd dołożyliśmy wszelkich starań, aby starówka w świątecznej odsłonie była magiczna i niezapomniana. Chyba nam się to udało, bo mieszkańcy nie szczędzili trudu, aby Olkusz został zwycięzcą konkursu – mówił Roman Piaśnik, burmistrz Miasta i Gminy Olkusz.

energa przekazanie nagrod 1 - Sprzęt AGD nagrodą dla Olkusza za świąteczną iluminację

     Organizatorem konkursu była Grupa Energa, której przedstawiciele: Filip Chojnacki oraz Ewelina Waszak z Energa Obrót S.A., w wielu ciepłychsłowach wypowiadali się o świątecznej iluminacji Olkusza oraz zaangażowaniu samych mieszkańców w zwycięstwo. Przypomnijmy, na etapie wojewódzkim Olkusz pokonał takie miasta jak Kraków czy Zakopane.

zapowiedź - Sprzęt AGD nagrodą dla Olkusza za świąteczną iluminację

O promocji konkursu oraz szczególnie entuzjastycznym przyjęciu przez mieszkańców nowych świątecznych iluminacji opowiedziała Emilia Kotnis-Górka, kierownik Biura Promocji i Informacji Publicznej Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu. Listę instytucji, do których trafi sprzęt AGD oraz podziękowania od ich dyrektorów przedstawiła Paulina Polak, dyrektor Samorządowego Zespołu Edukacji w Olkuszu.

energa przekazanie nagrod 16 - Sprzęt AGD nagrodą dla Olkusza za świąteczną iluminację

Z osobnymi podziękowaniami wystąpili najmłodsi olkuszanie z Przedszkola Nr 3, którzy wręczyli reprezentantom firmy Energa rozświetlonego koziołka – symbol przedszkola. Ostatecznie sprzęt AGD o wartości 10 tysięcy złotych został podzielony między tymi instytucjami, które w swojej codziennej działalności spotykają się z dziećmi potrzebującymi największego wsparcia:

· Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy
· Przedszkole nr 3 w Olkuszu
· Przedszkole nr 5 w Olkuszu
· Przedszkole nr 7 w Olkuszu
· Przedszkole nr 8 w Olkuszu
· Przedszkole Integracyjne nr 9 w Olkuszu

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *