Sprawcy włamań zatrzymani przez policjantów z Bukowna

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Bukowanie zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w ubiegłym tygodniu włamali się do pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych w miejscowości Krze i Ujkowie Nowym. Zatrzymani to mieszkańcy gminy Bolesław w wieku 51 i 62 lat. Obaj mężczyźni mieli już na swoim koncie podobne przestępstwa i działali w tzw. recydywie.

Do kradzieży z włamaniem doszło 10 listopada 2018 roku w miejscowości Krze. Złodzieje ukradli z posesji 8 sztuk butli gazowych, a następnie włamali się do pomieszczeń gospodarczych, skąd skradli m.in. myjkę ciśnieniową i sprzęt przemysłowy. Straty oszacowano na osiem tysięcy złotych. Kolejne zdarzenie miało miejsce w nocy z 13 na 14 grudnia 2018 roku w Ujkowie Nowym. Wówczas łupem złodziei padły elektronarzędzia. Właściciel wartość skradzionego mienia oszacował na kwotę około 20 tysięcy złotych. Działania operacyjne policjantów z komisariatu w Bukownie doprowadziły do ustalenia osób podejrzewanych o przestępstwa kradzieży z włamaniem. Byli to dwaj mężczyźni w wieku 51 i 62 lat. W poniedziałek 17 grudnia mężczyźni zostali zatrzymani w miejscu zamieszkania.

Zgromadzony przez śledczych obszerny materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyznom zarzutów kradzieży z włamaniem oraz zniszczenia mienia. Jeden z podejrzanych, tj. 51-latek, odpowiedział również za groźby karalne, a także za posiadanie środków odurzających i substancji psychotropowych, ponieważ w czasie zatrzymania miał on przy sobie marihuanę i amfetaminę. Wobec mężczyzny sąd zastosował 3 miesiące aresztu. Z kolei wobec 62-latka Prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Ponadto mężczyźnie zabezpieczono mienie w kwocie 10 tysięcy złotych. Policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów, które niebawem trafią do właściciela.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *