Sprawcy rozboju, włamania i kradzieży w rękach olkuskich policjantów

Olkuscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o próbę rozboju, włamanie i kradzież roweru górskiego. Mundurowi odzyskali także utracone mienie. Teraz dalszym losem 23 i 25-latka zajmie się prokuratura.

zatrzymany za kradziez z wlamaniem 0 - Sprawcy rozboju, włamania i kradzieży w rękach olkuskich policjantów

Policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu zostali skierowani przez dyżurnego na ulicę Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu, gdzie dwóch mężczyzn miało dokonać kradzieży z włamaniem. Na miejscu właściciel lokalu wskazał mundurowym uszkodzone pomieszczenie gospodarcze, z którego dwaj znani mu mężczyźni skradli rower górski, należący do jego siostry. Funkcjonariusze udali się zatem do 22-letniej właścicielki roweru i podczas rozmowy z kobietą dowiedzieli się ponadto, że przed dokonaniem kradzieży dwaj mężczyźni byli u niej i u jej matki, grożąc im pozbawieniem zdrowia i życia.

Policjanci natychmiast udali się zatem na poszukiwania podejrzanych. Po krótkim pościgu osoby te zostały zatrzymane. Okazali się nimi 23 i 25-letni mieszkańcy „Srebrnego Miasta”, dobrze znani mundurowym ze swojej kryminalnej przeszłości. Obaj sprawcy usłyszeli dzień później zarzuty dotyczące usiłowania rozboju i kradzieży z włamaniem, a jeden z nich dodatkowo zarzut kierowania gróźb karalnych. Decyzją olkuskiej prokuratury podejrzanych objęto również dozorem policyjnym.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *