Sprawca napadu na olkuską „Żabkę” zatrzymany

Funkcjonariusze z Olkusza zatrzymali sprawcę niedawnego napadu na „Żabkę” na Osiedlu Słowiki w Olkuszu. Przypominamy, że mężczyzna wszedł do sklepu z nożem w ręku i zażądał od ekspedientki wydania pieniędzy, po uciekł z nimi z miejsca zdarzenia. Teraz grozi mu nawet 12 lat więzienia.

Do napadu doszło w niedzielę 6 stycznia około godziny 17:20 w „Żabce” na ul. Plac Konstytucji 3-go maja na Osiedlu Słowiki w Olkuszu. Do sklepu wszedł wówczas zamaskowany mężczyzna, który zasłonił twarz szalikiem i grożąc ekspedientce nożem zmusił ją do wydania mu utargu ze sklepowej kasy. W obawie o własne życie kobieta otworzyła kasę i przekazała mu pieniądze. Po zabraniu łupu sprawca rozboju uciekł z miejsca przestępstwa.

Dzięki  informacji zdobytej w swoim rejonie służbowym przez dzielnicowego z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu udało się ustalić tożsamość mężczyzny. Dalsza praca policjantów kryminalnych doprowadziła z kolei do jego zatrzymania. Sprawcą okazał się 45-letni Olkuszanin. Podczas przesłuchania przyznał się on do winy, tłumacząc swoje zachowanie trudną sytuacją materialną. Mężczyzna 11 stycznia usłyszał zarzut rozboju. Grozi mu teraz kara do 12 lat pozbawienia wolności.

źródło: olkusz.policja.gov.pl
fot. Michał Pasternak

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *