SPR Sośnica Gliwice – SPR Olkusz 23:30. Cenna wygrana Olkuszanek

Początek spotkania nie wróżył dobrego dla naszego klubu wyniku, jako że w 6. minucie piłkarki Sośnicy prowadziły 5:1. Olkuszanki nie mogły bowiem złapać właściwego rytmu gry. Wszystko zmieniło się jednak po „czasie” wziętym przez trenera Marcina Księżyka, jako że po celnych rzutach oddawanych raz za razem przez Paulę Masiudę oraz Natalię Kolonko w 22. minucie na tablicy widniał wynik remisowy 10:10. „Srebrne Lwice” szły jednak za ciosem i w 28. minucie gry, po celnym rzucie ze skrzydła Juli Mrozowskiej, SPR Olkusz prowadził już 12:15. Wynik pierwszej połowy spotkania na 13:15 ustaliła najskuteczniejsza zawodniczka ekipy z Gliwic Aleksandra Abramowicz.

Od początku drugiej części spotkania drużyna Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz nadal budowała bezpieczną przewagę nad Gliwiczankami. W 47. minucie po rzucie karnym wykonanym przez Natalię Kolonko SPR Olkusz prowadził już aż 17:25 i raczej pewnym był już fakt, że to nasza drużyna wywiezie z Gliwic 3 punkty. Rezultat zawodów na 23:30 ustaliła zawodniczka SPR Sośnicy Gliwice Katarzyna Wyrzychowska. Warty podkreślenia jest fakt, iż we wtorkowym spotkaniu swoje premierowe trafienie w Pierwszej Lidze zaliczyła młoda skrzydłowa SPR-u Olkusz Oliwia Sołościuk.

Srebrne Lwice następne spotkanie w ramach rozgrywek Pierwszej Ligi rozegrają już jutro, sobotę 8 grudnia o godzinie 17:00 na hali MOSiR w Olkuszu, zlokalizowanej przy ul. Wiejskiej 1A. Podopieczne trenera Marcina Księżyka zmierzą się w nim z drużyną MKS AZS UMCS Lublin, która obecnie w ligowej tabeli zajmuje 5-te miejsce, mając dokładnie tyle samo punktów na swoim koncie co Olkuszanki, ale posiada lepszy bilans bramek. W przypadku zwycięstwa „Srebrne Lwice” wrócą zatem do czołówki 1. Ligi kobiet w piłce ręcznej. Serdecznie zapraszam wszystkich do głośnego kibicowania naszym zawodniczkom i zostania przysłowiowym „ósmym zawodnikiem” olkuskiego zespołu. Tych, którzy nie będą w stanie osobiście dopingować naszej ekipy tradycyjnie zapraszam z kolei do śledzenia transmisji na żywo z tego pojedynku, która jak zawsze rozpocznie się na naszej stronie na Facebooku równo z pierwszym gwizdkiem sędziego.