SPR Olkusz zagra w finale Mistrzostw Polski juniorek młodszych.

2022-07-21 /290
SPR Olkusz zagra w finale Mistrzostw Polski juniorek młodszych.
źródło: fot. SPR Olkusz

Juniorki SPR Olkusz wystąpią w tegorocznym finale Mistrzostw Polski w piłce ręcznej plażowej. Zawodniczy dzięki przyznanej przez organizatora „Dzikiej Karcie” dostały się do końcowego etapu, gdzie w swojej grupie zmierzą się z drużynami z Poznania, Świętochłowic i Kowalewa Pomorskiego.

W półfinałach Mistrzostw Polski w piłce ręcznej plażowej juniorki SPR Olkusz zajęły trzecie miejsca. Zgodnie z obowiązującym regulaminem trzecie miejsce nie zapewnia miejsca w finale rozgrywek. Po wycofaniu się z turnieju UKS Rega Bierzwnica organizator rozgrywek podjął decyzje o przyznaniu „Dzikiej karty” olkuskiemu klubowi, dzięki czemu SPR Olkusz zagra w finałach tegorocznych Mistrzostw Polski w piłce ręcznej plażowej, które odbędą się w Sulejowie.

Dostaliśmy telefon z pytaniem, czy podejmujemy wyzwanie. Kto jak nie my. Po półfinale towarzyszy nam duży niedosyt, ale jak widać, oliwa potrafi być sprawiedliwa. Nie jest to dla nas łatwe zadanie, głównie logistycznie, bowiem są wakacje, a na początku miesiąca nikt nie zakładał, że przyjdzie nam się mierzyć z najlepszymi drużynami w kraju – komentuje trenerka olkuskich szczypiornistek Monika Pastwa.

- Mimo sezonu urlopowego skład z półfinału wzmocnią Nikola Sołościuk z Zuzanną Pawłowską. Jedziemy pełni wiary i nadziei na dobry występ. Nic nie zakładamy, chcemy się cieszyć z szansy jaka się przed nami otworzyła – dodaje.

Pierwszy pojedynek SPR Olkusz stoczy już w tą sobotę (23 lipca) z KS Pyrki Poznań. Następnie szczypiornistki rozegrają mecz z MUKS Skałka-Śląsk Świętochłowice W dziewiątym spotkaniu pierwszego dnia mistrzostw olkuszanki zagrają natomiast z UKS Olimpijczyk Kowalewo Pomorskie.

Janusz Kijowski

Janusz Kijowski