SPR Olkusz – WKPR Wesoła Warszawa 33:25. Pewna wygrana „Srebrnych Lwic”

Zawodniczki SPR Olkusz bez problemu poradziły sobie z WKPR Wesoła Warszawa w 14. kolejce 1. Ligi kobiet w piłce ręcznej. Co ciekawe mecz wyjątkowo odbył się o godzinie 11:00, gdyż po zwycięskim pojedynku niektóre z naszych szczypiornistek powędrowały na Bale Studniówkowe.

W sobotnie spotkanie o wiele lepiej weszła jednak ekipa ze stolicy, bowiem po pierwszych 5 minutach WKPR Wesoła Warszawa prowadził już 2:5. Olkuszanki szybko jednak wróciły na właściwe tory i już w 14. minucie udało im się doprowadzić do wyniku remisowego 7:7. Przez resztę pierwszej połowy „Srebrne Lwice” spokojnie budowały już swoją przewagę, prowadzą aż 13:8 zaledwie 8 minut później. Wynik pierwszej połowy spotkania na 14:10 ustaliła szczypiornistka WKPR Wesoła Warszawa Martyna Szymanik.

MG 9777 - SPR Olkusz - WKPR Wesoła Warszawa 33:25. Pewna wygrana "Srebrnych Lwic"

Podopieczne trenera Marcina Księżyka na druga część meczu wyszły z jeszcze większą koncentracją, co przyniosło efekt w postaci kolejnych bramek Natalii Kolonko, Laury Nawary oraz Patrycji Jałowickiej. To po trafieniu tej ostatniej w 44 minucie Olkuszanki prowadziły już 21:15 i zgromadzeni w hali MOSiR w Olkuszu kibice mogli być już niemal pewni, że 3 punkty zostaną tego dnia u nas. Przyjezdne próbowały jeszcze ratować sytuację lecz na nic zdały się trafienia Patrycji Skoczeń oraz Juli Gutowskiej. Końcowy rezultat spotkania ustaliła na 33:25 skrzydłowa SPR Olkusz Weronika Gęgotek.

W sobotnie przedpołudnie byliśmy świadkami nie tylko bardzo dobrego spotkania w wykonaniu całej naszej drużyny, ale także kolejnych trafień młodych wychowanek Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz Oliwii Sołościuk i Weroniki Gęgotek na parkietach 1. Ligi. 14. kolejka tychże rozgrywek nie przyniosła jednak większych zmian w ligowej tabeli, gdzie Olkuszanki wciąż znajdują się na 4. pozycji, tracąc do liderującego SPR JKS Jarosław aż 11 punktów. „Srebrne Lwice” swoje następne spotkanie ligowe rozegrają już za niespełna 2 tygodnie, kiedy to zmierzą się na wyjeździe w „Derbach Małopolski” z Olimpią-Beskid Nowy Sącz.