SPR Olkusz w półfinale Mistrzostw Polski Juniorek drugi rok z rzędu!

Rok temu „Młode Lwice”, jak zwykło się mówić na zespół juniorski SPR Olkusz, dokonały historycznego wyczynu, jakim było zdobycie Brązowego Medalu Mistrzostw Polski Juniorek w piłce ręcznej. W tym roku podopiecznym trenera Marcina Księżyka znów udało się awansować do półfinału tych rozgrywek, stojąc przed historyczną szansą na być może nawet tytuł najlepszej drużyny w kraju.

Przypominamy, że udział w Mistrzostwach Polski Juniorek w piłce ręcznej Olkuszanki zapewniły sobie dzięki wygraniu Małopolskiej Ligi Juniorek, gdzie nasze wspaniałe szczypiornistki wręcz zdominowały konkurencję, wygrywając wysoko wszystkie spotkania. Faza 1/16 turnieju odbywała się zatem w Olkuszu, gdzie dzięki wygranej z SPR Sośnicą Gliwice 35:22 oraz z zespołem juniorskim Mistrzyń PGNiG Superligi, czyli najwyższej klasy rozgrywkowej w naszym kraju, NLO SMS Zagłębie II Lubin 34:28, awansowały one do fazy 1/8. Postaci rzeczy nie zmieniła nawet porażka „Młodych Lwic” z Koroną Handball Kielce 22:29.

Rozgrywki 1/8 Mistrzostw Polski Juniorek w piłce ręcznej odbyły się w dniach 8-10 lutego w Brodnicy. Tutaj Olkuszanki zaprezentowały się jeszcze lepiej, wygrywając wszystkie 3 spotkania. Najpierw pokonały gospodynie, czyli zespół MKS Henri Lloyd Brodnica 25:28, a dzień później rozgromiły UKS Start Pietrowice Wielkie aż 36:18. Wygrana ta była tym bardziej imponująca, że skład SPR-u był średnio o 3 lata młodszy od drużyny rywalek. Ostatniego dnia rozgrywek pokonały one z kolei UKS Roxą Lublin 25:23, wykazując się walką do ostatnich sekund spotkania.

Turniej ćwierćfinałowy odbywał się z kolei w dniach 22-24 lutego w Kwidzynie. Olkuszanki nie były stawiane tutaj w roli faworyta, jako że grały one z broniącym tytułu Mistrzyń Polski Juniorek w piłce ręcznej MTS-em Kwidzyn, Mistrzyniami Polski Juniorek Młodszych w piłce ręcznej UKS-em Vambresią Worwo Wąbrzeźno oraz UKS-em Varsovią Warszawa, z której seniorską drużyną również seniorski skład naszej drużyny walczy obecnie o miejsce na podium tegorocznych rozgrywek 1. Ligi kobiet w piłce ręcznej. W pierwszym spotkaniu z Vambresią podopieczne trenera Marcina Księżyka pokazały się jednak z fantastycznej strony, wygrywając aż 36:27. Jak się później okazało, to właśnie tak wysoka wygrana zapewniła „Młodym Lwicom” awans do grona 4 najlepszych drużyn w Polsce.

Olkuszanki uległy bowiem niestety swoim rywalkom w dwóch pozostałych meczach. Dzień później minimalnie przegrały one z Warszawiankami 25:26, a dziś przegrały z gospodyniami, czyli z drużyną MTS-u Kwidzyn 24:29. Naszym szczypiornistkom dopisało jednak szczęście, gdyż UKS Varsovia Warszawa i UKS Vambresia Worwo Wąbrzeźno również zakończyły ćwierćfinał z 3 punktami na swoim koncie. Tutaj kluczowe było właśnie wysokie zwycięstwo nad tymi ostatnimi, które zapewniło „Młodym Lwicom” najlepszy bilans bramkowy i w konsekwencji awans do półfinału Mistrzostw Polski Juniorek w piłce ręcznej.

Nasze wspaniałe dziewczyny zawalczą w decydującej fazie turnieju już w dniach 7-8 marca w Kielcach. W piątek odbędą się spotkania półfinałowe, a dzień później finał i mecz o 3. miejsce. W zeszłym roku Olkuszanki przegrały swój półfinał dopiero po rzutach karnych, dlatego podopieczne trenera Marcina Księżyka z pewnością będą chciały zrewanżować się za te pechowe chwile w tym roku. Niezależnie jednak od tego jak potoczy się turniej Final 4 Mistrzostw Polski Juniorek w piłce ręcznej już teraz w imieniu Redakcji Kuriera Olkuskiego serdecznie gratuluję „Młodym Lwicom” fantastycznej postawy w tym sezonie, jako że po raz kolejny SPR Olkusz udowadnia, że jest prawdziwą dumą naszego miasta.

zdjęcie główne (przykładowe): Anna Niewiadomska (SPR Olkusz)

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *