SPR Olkusz w półfinale Mistrzostw Polski Juniorek drugi rok z rzędu!

Rok temu „Młode Lwice”, jak zwykło się mówić na zespół juniorski SPR Olkusz, dokonały historycznego wyczynu, jakim było zdobycie Brązowego Medalu Mistrzostw Polski Juniorek w piłce ręcznej. W tym roku podopiecznym trenera Marcina Księżyka znów udało się awansować do półfinału tych rozgrywek, stojąc przed historyczną szansą na być może nawet tytuł najlepszej drużyny w kraju.

Przypominamy, że udział w Mistrzostwach Polski Juniorek w piłce ręcznej Olkuszanki zapewniły sobie dzięki wygraniu Małopolskiej Ligi Juniorek, gdzie nasze wspaniałe szczypiornistki wręcz zdominowały konkurencję, wygrywając wysoko wszystkie spotkania. Faza 1/16 turnieju odbywała się zatem w Olkuszu, gdzie dzięki wygranej z SPR Sośnicą Gliwice 35:22 oraz z zespołem juniorskim Mistrzyń PGNiG Superligi, czyli najwyższej klasy rozgrywkowej w naszym kraju, NLO SMS Zagłębie II Lubin 34:28, awansowały one do fazy 1/8. Postaci rzeczy nie zmieniła nawet porażka „Młodych Lwic” z Koroną Handball Kielce 22:29.

Rozgrywki 1/8 Mistrzostw Polski Juniorek w piłce ręcznej odbyły się w dniach 8-10 lutego w Brodnicy. Tutaj Olkuszanki zaprezentowały się jeszcze lepiej, wygrywając wszystkie 3 spotkania. Najpierw pokonały gospodynie, czyli zespół MKS Henri Lloyd Brodnica 25:28, a dzień później rozgromiły UKS Start Pietrowice Wielkie aż 36:18. Wygrana ta była tym bardziej imponująca, że skład SPR-u był średnio o 3 lata młodszy od drużyny rywalek. Ostatniego dnia rozgrywek pokonały one z kolei UKS Roxą Lublin 25:23, wykazując się walką do ostatnich sekund spotkania.

Turniej ćwierćfinałowy odbywał się z kolei w dniach 22-24 lutego w Kwidzynie. Olkuszanki nie były stawiane tutaj w roli faworyta, jako że grały one z broniącym tytułu Mistrzyń Polski Juniorek w piłce ręcznej MTS-em Kwidzyn, Mistrzyniami Polski Juniorek Młodszych w piłce ręcznej UKS-em Vambresią Worwo Wąbrzeźno oraz UKS-em Varsovią Warszawa, z której seniorską drużyną również seniorski skład naszej drużyny walczy obecnie o miejsce na podium tegorocznych rozgrywek 1. Ligi kobiet w piłce ręcznej. W pierwszym spotkaniu z Vambresią podopieczne trenera Marcina Księżyka pokazały się jednak z fantastycznej strony, wygrywając aż 36:27. Jak się później okazało, to właśnie tak wysoka wygrana zapewniła „Młodym Lwicom” awans do grona 4 najlepszych drużyn w Polsce.

Olkuszanki uległy bowiem niestety swoim rywalkom w dwóch pozostałych meczach. Dzień później minimalnie przegrały one z Warszawiankami 25:26, a dziś przegrały z gospodyniami, czyli z drużyną MTS-u Kwidzyn 24:29. Naszym szczypiornistkom dopisało jednak szczęście, gdyż UKS Varsovia Warszawa i UKS Vambresia Worwo Wąbrzeźno również zakończyły ćwierćfinał z 3 punktami na swoim koncie. Tutaj kluczowe było właśnie wysokie zwycięstwo nad tymi ostatnimi, które zapewniło „Młodym Lwicom” najlepszy bilans bramkowy i w konsekwencji awans do półfinału Mistrzostw Polski Juniorek w piłce ręcznej.

Nasze wspaniałe dziewczyny zawalczą w decydującej fazie turnieju już w dniach 7-8 marca w Kielcach. W piątek odbędą się spotkania półfinałowe, a dzień później finał i mecz o 3. miejsce. W zeszłym roku Olkuszanki przegrały swój półfinał dopiero po rzutach karnych, dlatego podopieczne trenera Marcina Księżyka z pewnością będą chciały zrewanżować się za te pechowe chwile w tym roku. Niezależnie jednak od tego jak potoczy się turniej Final 4 Mistrzostw Polski Juniorek w piłce ręcznej już teraz w imieniu Redakcji Kuriera Olkuskiego serdecznie gratuluję „Młodym Lwicom” fantastycznej postawy w tym sezonie, jako że po raz kolejny SPR Olkusz udowadnia, że jest prawdziwą dumą naszego miasta.

zdjęcie główne (przykładowe): Anna Niewiadomska (SPR Olkusz)

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *