SPR Olkusz w ćwierćfinale Mistrzostw Polski juniorek!

Drużyna SPR Olkusz awansowała z pierwszego miejsca do ćwierćfinału Mistrzostw Polski juniorek w piłce ręcznej! W Kwidzynie w dniach 22-24 lutego „Młode Lwice” zmierzą się teraz z MTS-em Kwidzyn, UKS Vambresią Worwo Wąbrzeźno oraz UKS Varsovią Warszawa.

Filarami olkuskiego zespołu w fazie 1/8 turnieju wciąż były zawodniczki, które już od kilku sezonów reprezentują SPR w rozgrywkach 1. Ligi. Pierwsze spotkanie z MKS Henri Lloyd Brodnica miało bardzo wyrównany przebieg. Podopieczne trenera Marcina Księżyka pokazały w nim jednak, że potrafią walczyć do ostatnich sekund. Pojedynek ten zakończył się wynikiem 28:25, a najwięcej bo aż 10 bramek dla naszego zespołu zdobyła Laura Nawara, będąca będąca w niesamowitej formie na tegorocznych mistrzostwach.

Sobotnie spotkanie z UKS Startem Pietrowice Wielkie należało do gatunku tych łatwych, lekkich i przyjemnych dla „Młodych Lwic”. Jest to tym bardziej imponujące, że w zespole Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz występują zawodniczki nawet o trzy lata młodsze od przeciwniczek. Drużyna podopiecznych trenera Marcina Księżyka bez większych problemów pokonała swoje przeciwniczki aż 36:18 i przed niedzielnymi spotkaniami była już pewna awansu do turnieju ćwierćfinałowego. Najskuteczniejszą zawodniczką w spotkaniu ze „Startem” była z kolei Adriana Kasprowicz która trafiła do bramki rywalek aż siedem razy.

Trzecie spotkanie nasze szczypiornistki rozegrały z UKS Roxą Lublin. SPR Olkusz już od pierwszych minut musiał gonić wynik, a w 13. minucie, po rzucie Amelii Kawki, „Roxa” prowadziła już 4:7. „Młode Lwice” szybko odrabiały jednak straty i po serii rzutów Laury Nawary w 20. minucie prowadziły już 9:8. Wynik pierwszej połowy gry na 11:8 ustaliła Adriana Kasprowicz. Druga połowa to była już gra bramka za bramkę. W 55. minucie po rzucie Aleksandry Zub Olkuszanki prowadziły 22:21. Końcowy wynik na 25:23 ustaliła zawodniczka UKS Roxy Lublin Ewa Suwała. Najwięcej,siedem bramek dla SPR-u w niedzielnym meczu ponownie zdobyła Laura Nawara.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *