SPR Olkusz w ćwierćfinale Mistrzostw Polski juniorek!

Drużyna SPR Olkusz awansowała z pierwszego miejsca do ćwierćfinału Mistrzostw Polski juniorek w piłce ręcznej! W Kwidzynie w dniach 22-24 lutego „Młode Lwice” zmierzą się teraz z MTS-em Kwidzyn, UKS Vambresią Worwo Wąbrzeźno oraz UKS Varsovią Warszawa.

Filarami olkuskiego zespołu w fazie 1/8 turnieju wciąż były zawodniczki, które już od kilku sezonów reprezentują SPR w rozgrywkach 1. Ligi. Pierwsze spotkanie z MKS Henri Lloyd Brodnica miało bardzo wyrównany przebieg. Podopieczne trenera Marcina Księżyka pokazały w nim jednak, że potrafią walczyć do ostatnich sekund. Pojedynek ten zakończył się wynikiem 28:25, a najwięcej bo aż 10 bramek dla naszego zespołu zdobyła Laura Nawara, będąca będąca w niesamowitej formie na tegorocznych mistrzostwach.

Sobotnie spotkanie z UKS Startem Pietrowice Wielkie należało do gatunku tych łatwych, lekkich i przyjemnych dla „Młodych Lwic”. Jest to tym bardziej imponujące, że w zespole Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz występują zawodniczki nawet o trzy lata młodsze od przeciwniczek. Drużyna podopiecznych trenera Marcina Księżyka bez większych problemów pokonała swoje przeciwniczki aż 36:18 i przed niedzielnymi spotkaniami była już pewna awansu do turnieju ćwierćfinałowego. Najskuteczniejszą zawodniczką w spotkaniu ze „Startem” była z kolei Adriana Kasprowicz która trafiła do bramki rywalek aż siedem razy.

Trzecie spotkanie nasze szczypiornistki rozegrały z UKS Roxą Lublin. SPR Olkusz już od pierwszych minut musiał gonić wynik, a w 13. minucie, po rzucie Amelii Kawki, „Roxa” prowadziła już 4:7. „Młode Lwice” szybko odrabiały jednak straty i po serii rzutów Laury Nawary w 20. minucie prowadziły już 9:8. Wynik pierwszej połowy gry na 11:8 ustaliła Adriana Kasprowicz. Druga połowa to była już gra bramka za bramkę. W 55. minucie po rzucie Aleksandry Zub Olkuszanki prowadziły 22:21. Końcowy wynik na 25:23 ustaliła zawodniczka UKS Roxy Lublin Ewa Suwała. Najwięcej,siedem bramek dla SPR-u w niedzielnym meczu ponownie zdobyła Laura Nawara.