SPR Olkusz w 1/8 Mistrzostw Polski Juniorek!

„Młode Lwice” jak potocznie przyjęło się mówić na młodszą drużynę SPR Olkusz, nie zamierzają spocząć na laurach po zeszłorocznym sukcesie, jakim było zdobycie przez nie brązowego medalu Mistrzostw Polski. Dzięki skutecznej grze na turnieju rozgrywanym w ten weekend w Olkuszu, podopieczne trenera Marcina Księżyka wywalczyły awans do fazy 1/8 tegorocznych rozgrywek.

MG 9225 - SPR Olkusz w 1/8 Mistrzostw Polski Juniorek!
fot. Sportowy Olkusz

W fazie 1/16 Mistrzostw Polski Juniorek w piłce ręcznej, oprócz naszych zawodniczek, wystąpiły ekipy Korony Handball Kielce, SPR Sośnicy Gliwice oraz NLO SMS Zagłębia II Lubin. Każda z wymienionych drużyn zagrała ze sobą dwukrotnie, a dwie najlepsze z nich, jakimi finalnie okazały się SPR Olkusz oraz Korona Hadball Kielce, awansowały do fazy 1/8, która odbędzie się w dniach 8-10 lutego w Brodnicy. Tam Olkuszanki zmierzą się z kolei z zespołami MKS Henri LLOYD Brodnica, UKS Start Pietrowice Wielkie oraz UKS Roxa Lublin.

MG 9579 - SPR Olkusz w 1/8 Mistrzostw Polski Juniorek!
fot. Sportowy Olkusz

Filarami Olkuskiego zespołu w tegorocznych mistrzostwach są głównie zawodniczki grające na co dzień od kilku sezonów z powodzeniem w 1. Lidze kobiet w piłce ręcznej, czyli bramkarka Aleksandra Petlic oraz rozgrywające Wiktoria Sioła i Laura Nawara. Pierwsze spotkanie z SPR Sośnicą Gliwice było swoistym pokazem siły naszych młodych szczypiornistek. Przyjezdne tylko przez pierwsze kilka minut potrafiły bowiem dotrzymać tempa „Młodym Lwicom” i ostatecznie uległy im aż 35:22.

MG 9128 - SPR Olkusz w 1/8 Mistrzostw Polski Juniorek!
fot. Sportowy Olkusz

Prawdziwy test dla SPR-u miał jednak przyjść dopiero w drugim spotkaniu z NLO SMS Zagłębie II Lubin, jako że reprezentują one klub mistrzyń SuperLigi kobiet, czyli polskiej szczypiorniakowej Ekstraklasy. Na dodatek w naszym zespole występują zawodniczki nawet o trzy lata młodsze od przeciwniczek (jak choćby Aleksandra Zub czy Kamila Pietruszka). Agresywna, a momentami wręcz brutalna gra Zagłębia Lubin na początku spotkania dała się „Młodym Lwicom” mocno we znaki. Już w pierwszej minucie spotkania urazu głowy doznała bowiem Wiktoria Sioła, która nie była w stanie dokończyć zawodów. Podopieczne trenera Marcina Księżyka pokonały jednak „Miedziowe” 34:28, a Laura Nawara rzuciła w tym spotkaniu aż… 15 bramek.

MG 9396 - SPR Olkusz w 1/8 Mistrzostw Polski Juniorek!
fot. Sportowy Olkusz

Niedzielne spotkanie z Koroną Handball Kielce miało przypieczętować awans Olkuszanek do fazy 1/8 Mistrzostw Polski. Szczypiornistki SPR-u od pierwszych minut musiały jednak gonić wynik, gdyż w 7. minucie Korona prowadziła już 1:5. „Młode Lwice” próbowały odrabiać straty lecz mimo nawet o wiele lepszej gry w drugiej połowie nasze piłkarki uległy finalnie 22:29. Mimo tej przegranej podopieczne trenera Marcina Księżyka wywalczyły jednak awans do dalszej fazy mistrzostw, a nam nie pozostaje nic innego jak mocno trzymać za nie kciuki.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *