SPR Olkusz – UKS Varsovia Warszawa 28:30. Szanse na podium znacznie się oddaliły…

SPR Olkusz uległ w spotkaniu 16. kolejki 1. Ligi kobiet w piłce ręcznej UKS Varsovii Warszawa 28:30. Niestety szanse Olkuszanek na zakończenie obecnego sezonu na ligowym podium po tej porażce znacznie się oddaliły, jako że na 6 spotkań do końca sezonu „Srebrne Lwice” tracą do zajmujących 3. pozycję Warszawianek 6 punktów, posiadając ponadto gorszy od Varsovii bilans bramkowy.

20190302 IMG 3521 - SPR Olkusz - UKS Varsovia Warszawa 28:30. Szanse na podium znacznie się oddaliły...
fot. Anna Niewiadomska (SPR Olkusz)

Przed sobotnim spotkaniem w naszej drużynie obowiązywała pełna mobilizacja. Dla podopiecznych trenera Marcina Księżyka było to bowiem najprawdopodobniej najważniejsze spotkanie obecnego sezonu. Olkuskie szczypiornistki z 31 punktami na swoim koncie zajmowały przed nim 4. pozycję w 1. Lidze kobiet w piłce ręcznej, tracąc do UKS Varsovii Warszawa, którą podejmowały w hali MOSiR w Olkuszu 3 „oczka”. Zawodniczki Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz posiadały co prawda o 34 trafienia gorszy bilans bramkowy, ale kwestia zakończenia tegorocznych rozgrywek na podium była wciąż otwarta. W przypadku zwycięstwa „Srebrne Lwice” musiałyby albo liczyć, że Warszawianki stracą w pozostałych 6 spotkaniach punkty, albo że uda im się wyprzedzić Varsovię ilością bramek.

20190302 IMG 3383 - SPR Olkusz - UKS Varsovia Warszawa 28:30. Szanse na podium znacznie się oddaliły...
fot. Anna Niewiadomska (SPR Olkusz)

Tak się jednak nie stało, a drużyna SPR-u Olkusz grała w tym spotkaniu niezwykle nerwowe zawody. Podopieczne trenera Marcina Księżyka łatwo traciły piłki, dawały się łapać na grę pasywną, a celność strzałów pozostawiała wiele do życzenia. Niemal od samego początku spotkania Olkuszanki znajdowały się 2 lub 3 bramki za rywalkami. Jedynie po rzucie Laury Nawary w 19. minucie na tablicy świetlnej widniał wynik remisowy 9:9, ale Warszawianki szybko wyszły z powrotem na prowadzenie. Wynik pierwszej połowy spotkania na 13:16 ustaliła rozgrywająca SPR-u Olkusz Patrycja Jałowicka. Stan spotkania po pierwszej części meczu mógł być dla naszej drużyny korzystniejszy o jedną bramkę, ale Julia Mrozowska umieściła piłkę w bramce rywalek sekundę po syrenie końcowej.

20190302 IMG 3420 2 - SPR Olkusz - UKS Varsovia Warszawa 28:30. Szanse na podium znacznie się oddaliły...
fot. Anna Niewiadomska (SPR Olkusz)

Zgromadzeni licznie w olkuskiej hali kibice liczyli zatem, że w drugiej połowie SPR wreszcie się przełamie. „Srebrne Lwice” rzeczywiście wyszły na boisko po przerwie bardziej skoncentrowane oraz pewne siebie, ale niesamowite zawody w bramce rozgrywała bramkarka warszawskiej ekipy Alicja Klarkowska. Dość powiedzieć, że udało jej się obronić… aż 19 strzałów Olkuszanek. Varsovia uciekła dzięki temu naszym szczypiornistkom w pewnym momencie już na nawet 7 bramek i niestety pewne było już, że 3 punkty w tym meczu powędrują do drużyny ze stolicy kraju. SPR Olkusz próbował jeszcze w ostatnich minutach grać bardzo wysokim pressingiem, ale ostatecznie olkuskim piłkarkom udało jedynie zmierzyć rozmiar porażki do 28:30.

20190302 IMG 3357 - SPR Olkusz - UKS Varsovia Warszawa 28:30. Szanse na podium znacznie się oddaliły...
fot. Anna Niewiadomska (SPR Olkusz)

Zaledwie 5 trafień w sobotnim spotkaniu zdobyła Natalia Kolonko, podczas gdy aż 13 bramek w meczu z FutureNet Imperium Katowice rzuciła Alona Shupyk z SPR-u JKS Jarosław. Rozgrywająca Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz wciąż rozegrała o jeden mecz mniej od swojej rywalki w walce o tytuł Królowej Strzelczyń 1. Ligi kobiet w piłce ręcznej, ale po 16. kolejce różnica między tymi dwoma zawodniczkami wynosi już 14 bramek. Następny mecz ligowy podopieczne trenera Marcina Księżyka rozegrają z kolei w sobotę 16 marca, a zmierzą się w nim na wyjeździe z ósmym w tabeli AZS-em AWF Warszawa. Jak zawsze trzymamy kciuki za nasze zawodniczki.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

One thought on “SPR Olkusz – UKS Varsovia Warszawa 28:30. Szanse na podium znacznie się oddaliły…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *